نشست تخصصی ریاست سازمان با معاونین و مدیران کل زندانها با موضوع ” نحوه مقابله و کنترل حوادث و اتفاقات داخل زندانها”

نشست تخصصی ریاست  سازمان با معاونین و مدیران کل زندانهای استان ها به صورت ویدئو کنفرانس با موضوع بحث و برسی در خصوص نحوه مقابله و کنترل حوادث و اتفاقات داخل زندانها برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان کرمان :دکتر جهانگیر ضمن تسلیت ماه صفر و نزدیک شدن به اربعین حسینی حضور ریاست قوه قضائیه و برنامه های معظم له را بسیار خوب و جامع توصیف کرد و گفت: برنامه های اجرایی آیت الله رئیسی در این مدت کوتاه پس از انتصاب ایشان به عنوان ریاست قوه شور و امیدی را در جامعه ایجاد کرده که رو به گسترش است.

رئیس سازمان زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور گفت: مبارزه با فساد و ایجاد امنیت و استقرار عدالت از وضایف ذاتی قوه قضائیه است و ما به عنوان سازمان زندانها نیز بخشی از این وضایف را عهده دار هستیم و برای انجام بهتر این وضایف باید حرکت ها و فعالیت های جدیدی را شروع کنیم .

وی گفت : این فعالیت ها باید به صورت جهشی و رو به جلو و روز افزون باشند و بر کسی پوشیده نیست که برای انجام بهتر فعالیت ها نیاز به ابزارهایی نیز می باشد که در برنامه تحولی ارائه شده از سوی ریاست قوه موارد بسیار مهمی آمده است که باید به آنها توجه ویژه ای شود.

دکتر جهانگیر گفت: برنامه تحولی ریاست قوه قضائیه باید همراه با سرعت و دقت کافی و در مدت زمان کوتاه در برنامه اجرایی ادارات کل قرار گیرد .
وی وظیفه اصلی سازمان زندانها را اجرای حبس دانست و گفت: مهمترین کار همکاران ما بر قراری امنیت پایدار در زندانها و توجه به مسئولیت ها و انکار نکردن مسئولیت ها و عمل کردن به مسئولیت ها در تمامی بخشها می باشد.
رئیس سازمان زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور گفت:تامین نیازهای اولیه زندانیان باید بادقت هر چه تمام صورت پذیرد و مهمتر از آن نظارت بر تامین نیاز زندانیان است که همه ما باید به این نکته توجه وافر داشته باشیم.
وی از مدیران کل خواست که با حضور در زندانها و سرکشی پیاپی تمامی نقات زندانها را تحت کنترل داشته باشند و نظارت های بیشتری از سوی ادارات کل صورت پذیرد.

در این جلسه ویدئو کنفرانس نکات بسیار مهمی از سوی ریاست سازمان زندانها در خصوص نحوه مقابله و کنترل حوادث و اتفاقات داخل زندانها مطرح و مقرر گردید مدیران کل نیز دیدگاه ها و برنامه های پیشنهادی خود را به سازمان جهت برسی ارسال نمایند.
شایان ذکر است در این جلسه امیری مدیر کل زندانهای استان کرمان ، معاونین و روسای ستادی اداره کل حضور داشتند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*