اخبار کوتاه

مدیرکل زندانهای استان گیلان :ضرورت استفاده از ظرفیتهای بومی و منابع جدید برای درآمد زایی انجمن های حمایت از خانواده زندانیان

سید حمید حسینی در نشست معاونت سلامت ، اصلاح و تربیت و مدیرکل اقدامات تامینی کشور با روسای زندانها و مدیران عامل انجمنهای حمایت زندانهای استان بر ضرورت برنامه ریزی از ظرفیتهای بومی و شناسایی منابع جدید برای درآمد زایی تاکید کرد .

به گزارش روابط عمومی زندانهای گیلان وی در این نشست، آیین نامه و ترکیب اعضای هیات مدیره انجمنهای حمایت از زندانیان را یک فرصت مغتنم برای توسعه خدمات و دایره امکانات انجمنها دانست و اظهار امیدواری کرد موضوع توانمند سازی خانواده زندانیان بعنوان سرفصل امور حمایتی این نهاد منجر به خدمات شایسته به خانواده زندانی بعنوان آسیب پذیرترین قشر جامعه شود.
عضوشورای قضایی استان  داشتن یک برنامه جامع برای توانمند سازی خانواده های زندانیان را مهم شمرده و گفت: ضروری است در یک برنامه کامل روند توانمندسازی این خانواده ها  از آموزش کارآمد مهارت  تا اخذ تسهیلات و تشکیل تعاونی یا دریافت مجوز حضور در بازار کار رصد شده و تحت یک مراقبت مستمر و مشاوره اقتصادی  تا رسیدن به استقلال آنان را همراهی کنیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود از زندانيان شهرونداني یاد کرد كه در نتيجه كوتاهي هاي فرهنگي خانواده و مدرسه و نهادهاي فرهنگي و اجتماعي به زندان مي آيند وگفت :رسالت جامعه با زندان رفتن مجرم تمام نمی شود.
حسینی افزود: بخش مهم وظیفه جامعه پس از ورود زندانی به زندان و تلاش برای بازگرداندن عضو  آسیب دیده  خود و عدم سرایت آسیب به بخشهای دیگر از جمله خانواده وی است.
مدیرکل زندانهای استان تصریح کرد : بخشی از وظایف جامعه در قبال زندانی  از نظر قانونی به عهده ماست اما قسمت اعظمی از تلاشهای ما محصول احساس تکلیف اسلامی و انسانی ماست که انجام این تکلیف مقدور نمی شود مگر با مهرورزی و عشق به خدمت.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*