اخبار کوتاه

رسیدگی به پرونده های کیفری در زندان زرند

به گزارش روابط عمومی زندان زرند  :قاضی اجرای احکام کیفری دادگستری شهرستان زرند ضمن نشست صمیمانه با مجموعه مدد کاری به رسیدگی ۹ فقره پرونده محکومین کیفری پرداخت.

مرتضوی با اشاره به تحولات اخیر دادگستری گفت :بررسی نحوه ابلاغ اوراق قضایی مدتی است به صورت رایانه ای در حال انجام و کنترل است تا مشکلات در این زمینه که برای دستگاه قضایی بسیار مهم است شناسایی و سپس مرتفح گردد.

قاضی اجرای احکام روش ها و شیوه های مناسب را عامل مهمی در ایجاد مصالحه عنوان کرد و تایید نمود شورای حل و اختلاف زندان با هدف ایجاد صلح و سازش تشکیل شده است و باید با تقویت واحد های مدد کاری در زندان ها در توسعه فرهنگ صلح و آشتی گام های موثری برداشته شود.

در این جلسه که عرب پور معاون زندان حضور داشت گفت : بازدید قضات و رسیدگی حضوری به پرونده ها و مشکلات زندانیان باعث افزایش امید در زندانیان می شود و تا کنون بر اساس بررسی های به عمل آمده  بازدید قضات دادگستری و رسیدگی پرونده ها در داخل زندان برکات زیادی برای زندانی و خانواده آنان داشته است.

معاون زندان یادآور شد : حضور قضات در جمع مدد جویان باعث قوت قلب و رسیدن به نتیجه مطلوب در راستای کاهش جمعیت کیفری می شود .

در ادامه سید علیرضا حسینی مسئول مدد کاری زندان ضمن تشریح گزارش اظهار داشت : شناسایی و کنترل زندانیان دارای مشکلات روحی و روانی از اولویت های اصلی مددکاری است بنابراین تلاش می شود این زندانیان پس از شناسایی در جلسه های مشاوره به صورت مکرر حضور یابند تا مشکلات آنها برطرف شود.

 در این دیدار مددجویان مشکلات و مسائل پرونده ای خود را مطرح و دستورات لازم  قانونی جهت تسریع در رسیدگی ۹ فقره پرونده قضایی آنان صادر شد.

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*