اخبار کوتاه

دیدار چهره به چهره رئیس محاکم عمومی و انقلاب کرمان با مددجویان غیر عمد بازداشتگاه موقت

در راستای سیاستهای عالی دستگاه قضایی مبنی بر رفع مشکلات قضایی مددجویان غیر عمد به ویژه محکومین به پرداخت مهریه و نفقه ، رئیس محاکم عمومی و انقلاب کرمان به دعوت موسوی قوام مدیر نمایندگی ستاد دیه استان کرمان به همراه جمعی از معاونین و قضات با مددجویان غیر عمدبازداشتگاه موقت کرمان دیدار چهره به چهره داشتند و با ارشادات وهمکاری ومساعدت آنان تعدادی از این مددجویان از بازداشتگاه موقت کرمان آزاد شدند.

 به  گزارش  روابط عمومی بازداشتگاه موقت : رئیس کل محاکم عمومی و انقلاب کرمان گفت:در حال حاضر ۲هزار پرونده تقسیط مهریه در دادگستری شهر کرمان داریم که با اتخاذ تدبیر قضائی مناسب از زندانی شدن هزار نفر به دلیل عجز از پرداخت سکه تعیین شده در کرمان جلوگیری شده است.

محمد امیر ابراهیمی اظهار داشت:پس از افزایش قیمت سکه با ارائه راهکاری قضائی واداری از زندانی شدن هزار نفر که بدلیل رشد قیمت سکه و عدم توانایی در پرداخت آن می بایست به زندان بروند جلوگیری بعمل آمد.

این مقام قضائی خاطرنشان ساخت:در راستای قانون و بخش نامه ریاست معزز قوه قضائیه، وقت فوق العاده رسیدگی به تقاضای اعسار و تعدیل زندانیان در دادگاه انجام خواهد شد.

حجت الاسلام ابراهیمی عنوان کرد :در این دیدار چهره به چهره با زندانیان، در خصوص اعسار و تعدیل اعسار مشاوره و راهنمایی داده شد و به سوالات حقوقی و قضائی آنان پاسخ داده و دستورات قضائی لازم جهت حل مشکلات قضائی زندانیان صادر گردید.

گفتنی است در این بازدید  مختاری معاون رئیس دادگاه های عمومی و انقلاب کرمان، سلیمانی،معاون  سلامت ، اصلاح و تربیت اداره کل زندان های کرمان و موسوی قوام مدیر نمایندگی ستاد دیه  ، رئیس محاکم عمومی و انقلاب کرمان را همراهی نمودند.

 

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*