اخبار کوتاه

در جمع مبلغین جهادی کرمان مطرح شد:باید نگاه جامعه به زندانیان تغییر کند

در راستای اهداف سازمان زندانها مبنی برکاهش آسیب رفتارهای پر خطر و اجرای برنامه های اصلاح و تربیتی در زندانها و اجرای برنامه های مذهبی جلسه ای با حضور طیبه محمدی مشاور امور بانوان اداره کل تبلیغات اسلامی کرمان ، امیری مدیر کل زندانها، نیک نام رییس اداره فرهنگی و تربیتی اداره کل ، حاج علیزاده رییس هیئت محبان  اهل بیت (ع) و بتول نامجو مشاور امور بانوان اداره کل زندانها و  جمعی از مبلغین جهادی خانم وابسته به اداره کل تبلیغات اسلامی استان کرمان در محل دفتر مدیرکل زندانها برگزار شد .   

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان کرمان : در ابتدای جلسه رمضان امیری مدیر کل اقدامات تامینی و تربیتی استان ضمن خیر مقدم به  مشاور امور بانوان سازمان تبلیغات اسلامی و همراهانشان از زحمات رییس اداره فرهنگی و تربیتی اداره کل ، مسئول هیئت محبان و مشاور امور بانوان اداره کل زندانها در راستای کاهش آسیب های اجتماعی بانوان در زندانها و اجرای برنامه های مذهبی تشکر و قدردانی نمود .

وی در ادامه گزارشی از آمار تعداد زندانیان زن و مرد و اقدامات اصلاحی و تربیت در زندانهای استان از جمله کارهای مذهبی ، قرآنی ، فرهنگی ،حرفه آوزی  و … ارائه داد .

رمضان امیری به اشاره مشکلات و آسیب هایی که گریبانگیر خانواده زندانیان  می باشد اشاره کرد و افزود : با وجه به اینکه ما در مجموعه زندان  بهترین امکانات را برای زندانیان فراهم آوریم باز هم نام زندان اثرات مخربی بر روحیه زندانیان و خانواده هایشان دارد بنابراین باید نگاه جامعه و مسئولین را به زندان ت و زندانیان در بند تغییر داد.

مدیر کل زندانهای استان کرمان  توجه به خطراتی که متوجه زندانیان و خانواده هایشان می شود را یک اصل دانست و گفت : برای جلوگیری از آسیبها ما به همت همه ارگان ها و ادارات و یک نگاه ویژه نیازمندیم تا بتوانیم این خطرات را به حداقل برسانیم .

وی با بیان  اینکه  میانگین زندانیان زن کشور ۴ در صد است  گفت : استان کرمان با دو درصد افزایش شاهد جمعیت ۶ درصدی زندانیان زن در زندانهای استان می باشیم که به همین میزان خطرات و مشکلات بیشتری خانواده های کرمان را تهدید می کند . که ما در زندانهای استان ۶ درصد اززندانیان  خانم هستند و به تبع مشکلات بیشتری را زندگی دارند.

مدیر کل زندانها به آسیبهای فضای مجازی به خانواده ها اشاره کرد و گفت :نگاه جامعه و مردم به روحانیون متفاوت است و خداوند عنایت ویژه ای به مبلغین دارد . با توجه به اینکه شما می خواهید به صورت جهادی و خیر خواهانه در زندان فعالیت کنید  امیدواریم با کمک و برنامه ریزی شما بتوانیم  از  معضلات و آسیبهای روحی و روانی زنان زندانی بکاهیم  و نگرش زندانی به زندان را تغییر دهیم  تا مددجویان بتوانند پس از آزادی زندگی سعادتمندانه ای داشته باشدو مجدد مرتکب جرم نگردند .

  رمضان امیری  اظهار داشت : آموزه های دینی برای زندانیان از ضروریات است و بالا بردن آموزه های دینی با برگزاری جلسات مذهبی ، سخنرانی ، مشاوره ،  روانشناسی ، آموزش مهارت های اساسی زندگی ، مهدویت ، حجاب و عفاف ،  برای زندانیان زن  می تواند از آسیبها جلوگیری نماید   و نگاه  مددجویان به زندگی و حضور در جامعه را تغییر دهد .

 نیک نام رییس اداره فرهنگی و تربیتی اداره کل زندانها نیز ضمن  قدردانی از همکاری سازمان تبلیغات اسلامی و حمایت های بی دریغ مدیر کل زندانها گفت : خداوند جایگاه والایی برای زنا ن و مادران قرار داده است و متاسفانه یکی از آسیب هایی که ما با آن روبرو هستیم وجود مادران و  زنانی است که در  زندان به سر می برند و باید ما با برنامه ریزی بتوانیم زمینه بازگشت سعادتمندانه این قشر از جامعه را به آغوش خانواده هایشان فراهم آوریم .

وی  با بیان اینکه  بنیان و اساس استحکام یک خانواده مادر است گفت : وقتی این ستون دچار تزلزل و آسیب می شود دیگر اعضای خانواده نیز دچار مشکلات عدیده ای می شوند  و کمک به مادران زندانی می تواند تا حدی مشکلات و آسیبها را مرتفع سازد .

 نیک نام با اذعان به اینکه وظیفه اصلی ما در سازمان زندانها ، اقدامات تامینی می باشد به تدابیر مدیرکل زندانهای استان اشاره کرد و افزود: ما طوری برنامه ریزی نموده ایم که اقدامات تربیتی بر اقدامات تامینی حاکم گردد و اصلاح و تربیت زندانیان  از وظایف اصلی ما در زندانها قرار گرفته است .     

وی اشاره ای هم به برگزاری  دوره های متعدد از جمله دوره آموزشی پیشگیری از طلاق و جلوگیری از سوء مصرف مواد و روانگردان برای خانواده زندانیان کرد و گفت : امیدواریم با کمک شما  نیروهای مبلغ و جهادی و مسئولین بتوانیم گام های موثر تری برای زندانیان زن برداریم .

 

 طیبه محمدی مشاور امور بانوان سازمان تبلیغات اسلامی استان کرمان نیز ضمن تشکر از مدیریت زندان و همکارانشان به سختی و طاقت فرسایی کار در زندان است اشاره کرد و بیان داشت: باید به مشاوره های دینی و مذهبی توجه زیادی شود و که در حال حاضر بسیار کم رنگ و کم اهمیت شده است و این آمار طلاق و اعتیاد در جامعه نشانگی این مهم می باشد . که باید با مشاوره  های دینی و مذهبی در راستای کاهش آسیب های اجتماعی اقدام نمود .

وی  در همین خصوص قول همکاری و اعزام سخنران ، مداح خانم و مشاور مذهبی قول مساعد داد و گفت : با برنامه ریزی و مساعدت شما می توانیم در روزهای مشخص شده ای به زندانیان زن زندان مرکزی کرمان خدمات شایسته و در خور شان مردم غزیز کرمان ارائه نماییم که باقیات الصالحاتی مبلغین جهادی گردد.

شایان ذکر است مشاور امور بانوان اداره کل تبلیغات اسلامی کرمان و هیئت همراه در معیت روشان مدیر زندان مرکزی و  بتول نامجو مشاور امور بانوان اداره کل زندانها از بند نسوان زندان مرکزی کرمان نیز بازدید نمودند .   

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*