حضور مدیر کل زندانها در کمیته پیشگیری آسیب‌های اجتماعی حوزه زنان و خانواده و گروه کاری بانوان و خانواده استان کرمان به روایت تصویر

مدیرکل بانوان و خانواده استانداری‌ کرمان وعده داد؛

مرکز ترک اعتیاد زنان کرمان‌ به‌زودی بازگشایی‌ می‌شود

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان با اشاره به اینکه ساماندهی وضعیت بانوان آسیب‌دیده نیاز به همکاری تمامی دستگاه‌ها دارد، گفت: در حوزه رفع آسیب‌های اجتماعی به ویژه در رابطه با بانوان و خانواده، باید طرح‌ها را از حالت کتابخانه‌ای خارج کرده و با راهکارهای عملی اقدام کرد.

به گزارش  روابط عمومی اداره کل زندانهای استان کرمان ، فاطمه‌السادات حسینی در کمیته پیشگیری آسیب‌های اجتماعی حوزه زنان و خانواده و گروه کاری بانوان و خانواده استان کرمان گفت: «کمیته ساماندهی فعالیت‌ها در حوزه آسیب‌های اجتماعی زنان و خانواده استان تشکیل شده و جلسات متعددی در این زمینه برگزار شده است که یکی از طرح‌های اجرایی شده در این رابطه، طرح ریحان است».

وی با اشاره به این مطلب که طرح ریحان یک ایده خوب است و مسائل مشکلات بانوان بی‌سرپناه و آسیب‌دیده را تجمیع و رفع می‌کند، ادامه داد: «این افراد برای خانواده خود مشکل ایجاد کرده و در کنار آن به جامعه نیز آسیب وارد می‌کنند که در همین راستا طرح ریحان به منظور توان‌افزایی اجتماعی و روحی و نیز توان‌افزایی اشتغال برای بانوان آسیب‌دیده مطرح و پیگیری شده است».

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان با اشاره به اینکه آسیب‌های حوزه زنان برای خانواده و جامعه بسیار زیاد است و اگر از این طرح حمایت نکنیم، آسیب‌ها افزایش می‌یابد، خاطرنشان کرد: «مرکز ماده ۱۶ مکانی برای ترک اعتیاد و نیز کارآفرینی و اشتغال بانوان و بازتوانی روحی و اجتماعی افراد بود که متاسفانه تعطیل شده است که مقرر شد بر اساس هماهنگی لازم بین بهزیستی، شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، اداره کل زندان‌ها و …. به زودی راه‌اندازی شود».

حسینی ضمن تاکید بر این مطلب که همه باید در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی همکاری داشته باشند، گفت: «مقرر شد جلسه‌ای با نمایندگان مجلس، خیران، معین‌های اقتصادی، سازمان مردم‌نهاد در حوزه آسیب‌های اجتماعی و سازمان‌های اجرایی مسئول برگزار کنیم تا بدانیم در حوزه بانوان چه برنامه‌ای دارند. ضمن آنکه در این نشست طرح ریحان نیز تبیین شود».

وی گفت: «طرح سه ساله توانمندسازی زنان کرمانی برای ۸۰۰ زن از اسفندماه سال گذشته آغاز شده و در چند ماه ابتدای اجرای این طرح به جایی رسیده که برخی از بانوان تولیدات خود را در نمایشگاه‌ها عرضه می‌کنند».

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان گفت: «طرح آموزش و مشاوره خانواده در ادارات نیز تدوین شده تا خدمات مشاوره‌ای به صورت گروهی یا معرفی به مراکز با هزینه‌های مناسب، انجام شود».

حسینی افزود: «طرح ارائه مشاوره به ۱۸ هزار دانش‌آموز دختر پایه دهم تدوین و اعتبار مورد نیاز نیز از سوی کارگروه امور بانوان دریافت شده و باید با مدیریت مناسب، اجرایی شود».

وی به تدوین دایره‌المعارف زنان فرهیخته کرمان نیز اشاره و بیان کرد: «این طرح از سال ۹۳ آغاز شده است و براساس آمار موجود بالغ بر پنج‌هزار زن شاخص در استان کرمان وجود دارد که در قالب تدوین دایره‌المعارف زنان فرهیخته استان کرمان در صدد هستیم که بانوان شاخص استان را در یک مجموعه و کتابچه به استان و به کشور معرفی کنیم».

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*