اخبار کوتاه

تخصیص دو مرکز تسهیل گری به زندان کرمان در کارگروه اشتغال

جلسه کارگروه اشتغال اداره کل زندانهای استان کرمان با حضور زهرا موسی پور مدیر کل امور  اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان، مجمد رضا جهانگیری مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان ، امیری مدیر کل زندانها  ، پرویز سلیمانی معاون سلامت ، اصلاح و تربیت ،  روشان  مدیر زندان مرکزی ، میرشکاری رییس اداره اشتغال اداره کل زندانها ، مسئول حرفه آموزی زندان مرکزی و تعدادی از کارشناسان اشتغال  در محل دفتر مدیر کل زندانها برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان کرمان ، در این کارگروه رمضان امیری ضمن ارائه گزارشی از وضعیت اشتغال و حرفه آموزی زندانیان از اقدامات و همکاری سازمان فنی و حرفه ای کرمان قدردانی و ازحمایت های بی دریغ معاونت فرهنگی و اجتماعی استانداری کرمان که باعث راه گشایی و دلگرمی مجموعه زندانهای استان می باشد تشکر نمود .

محمد رضا جهانگیری مدیر کل فنی و حرفه  ای استان کرمان نیز به پیگیری های مستمر و مدیر کل زندان در خصوص اشتغال زندانیان اشاره کرد و افزود : بر اساس پیگیری های اداره کل زندانهای تعداد زیادی از مربیان رسمی  و آموزشگاههای آزاد  فنی و حرفه ای در حال حاضر مشغول به فعالیت  و برگزاری کارگاه های آموزشی در زندان مرکزی کرمان می باشند اعلام نمود که تعداد حرفه آموزان مراکز آزاد ما در سطح شهر در هر مرکز به ۳۰۰ نفر نمی رسند ولی در زندان بالغ بر ۱۰۰۰  نفر حرفه آموز داریم که این آمار قابل توجهی است .

در بخش دیگری زهرا موسی پور مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری نیز از اقدامات صورت گرفته در اداره کل زندانها تقدیر نمود .

وی با بیان اینکه شما در زندانها با معلول مبارزه می کنید گفت : با راه انداری دفاتر تسهیل گری ما به مبارزه با علت ها رفته ایم  و با ایجاد  ۱۰ دفتر تسهیل گری در حاشیه شهر کرمان توانسته ایم جلوی بسیاری از بزهکاری ها را بگیریم  . اگر این دفاتر تسهیل گری ایجاد نشده بودند در حال  حاضر ما با ورودی های بیشتری به زندان  مواجه بودیم .

مدیر کل  امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان  اذعان داشت :  در این دفاتر خدمات مشاوره ای ، مددکاری ، روانشناسی، اشتغال زایی ، تهیه مسکن ، آرامش بخشی و آگاه سازی و… داده می شود افزود : ما با جذب اعتبارات دفتر تسهیل گری توانستیم  خدمات  ارزنده ای به قشر ضعیف و محروم حاشیه نشین کرمان  ارئه نماییم که خانواده زندانیان نیز دراین حاشیه ها در حال زندگی و در دریافت  این خدمات از دفاتر تسهیل گری می باشند .

وی با بیان اینکه به پیشگیری از وقوع جرم و کارهای زیرساختی برای جلوگیری از وقوع جرم ایمان راسخ داریم گفت : با انتقال دو مرکز تسهیل گری به داخل زندان موافقت می شود  که امیدواریم با پیگیری های لازم یک مرکز برای زندانیان مرد و یک مرکز برای زندانیان زن زندان مرکزی کرمان راه اندازی و شروع بکار نماید .

موسی پور در  بخش دیگری از سخنان خود به اشتغال و مشکلات پیش روی زندانیان آزاد شده اشاره کرد و افزود : ما در استانداری آمادگی تشکیل کارگروهی برای اشتغال زندانیانی که تخصص های لازم را دیده اند و مشکل اشتغال دارند را داریم  که در آن کارگروه وضعیت زندانیانی که  مدرک مهارت و تخصص های لازم را برای کار کردن را دارند را بررسی نماییم و با جدیت پیگیر اشتغال این دسته از زندانیان آزاد شده باشیم . امیدواریم با این اقدام بتوانیم تاثیر بسزایی در روند کاهش جمعیت کیفری و کاهش بازگشت مجدد زندانیان به زندان باشیم .

 

 

   

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*