اخبار کوتاه

مدیر کل زندانهای استان کرمان: با پیگیری مصوبات کارگروه اشتغال زمینه کار زندانیان آزاد شده فراهم می شود

کارگروه اشتغال استانداری کرمان با حضور ملانوری سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری، سرکار خانم موسی پور مدیرکل دفتر امور فرهنگی و اجتماعی استانداری، امیری مدیرکل اقدامات تامینی و تربیتی استان و دیگر اعضاء در محل استانداری تشکیل جلسه داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان کرمان،حمید ملانوری سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان در این کارگروه ضمن تاکید بر برنامه ریزی و توانمندسازی زندانیان گفت: در حوزه مسائل اجتماعی با مشکلات عدیده ای روبرو هستیم و تا زمانی این مشکلات به صورت ریشه ای حل نشود؛هم چنان شاهد بحران های اجتماعی در سطح جامعه خواهیم بود.

وی با اشاره به بازگشت مجدد ۵۴ درصد زندانیان آزاد شده به زندان تصریح کرد: تا وقتی که مشکلات اولیه زندانیان در بحث اشتغال، معیشت، آموزش و سایر مسائل حل نشود؛ این افراد مجددا به زندان برخواهند گشت.

ملانوری اظهار داشت: باوجود صرف هزینه های زیاد برای ساخت زندان و افزایش سالیانه ۴ درصدی تعداد زندانیان در سطح استان، متأسفانه با افزایش تعداد زندانیان شاهد مسائل و مشکلاتی در بین خانواده ها شامل: افزایش طلاق، خشونت، بی تربیتی، همسر آزاری، بی اخلاقی و … هستیم.

وی افزود: باید با تأمین سرپناه، تربیت فارغ از مسائل امنیتی و اجباری، آموزش و مهارت آموزی و همچنین کمک به خودکفایی و اشتغال زندانیان، زمینه بازگشت آن ها به زندگی عادی جامعه را فراهم کنیم.

ملانوری با اشاره به کمبود زیرساخت ها برای توانمند سازی و اشتغال زندانیان تصریح کرد: مرکز آموزش و تحقیقات کشاورزی با ۱۷۰ هکتار زمین یکی از زیرساخت های مهمی در شهر کرمان است و علیرغم امکانات و ظرفیت های بسیار زیادی که دارد؛ هم اکنون بدون استفاده است.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان با اشاره به لزوم هم افزایی و بهره گیری از تمامی امکانات برای حل مشکلات زندانیان اظهار داشت: با توجه به هماهنگی با مسئولان جهاد کشاورزی زمینه بهره گیری از این مرکز برای آموزش و اشتغال زندانیان فراهم شده است.

رمضان امیری مدیر کل زندانهای استان کرمان نیز ضمن ارائه گزارشی از اجرای مصوبات جلسه قبل به اعزام مددجویان زندان باز به مرکز آموزش و تحقیقات کشاورزی اشاره کرد وافزود: جهت اجرایی شدن اهداف  کارگروه پیشنهاد می شود که این مرکز به یک ارگان واگذار تا امورات آن سریع تر پیگیری و به نتیجه برسد.

در ادامه مدیر کل زندانهای استان کرمان آمادگی خود و ارگانهای وابسته به زندان؛ جهت مدیریت این مجموعه را اعلام نمود و گفت: اگر اعضای این کارگروه به صورت عملیاتی مصوبات را پیگیری کنند قطعا مشکل اشتغال مددجویان ، زندانیان آزاد شده و خانواده زندانیان مرتفع و حل خواهد شد و تاثیر آن را در کاهش آسیب های اجتماعی و عدم بازگشت مجدد زندانیان به زندان را خواهیم دید.

شایان ذکر است در این کارگروه محمد علی سلیمانی معاون دادستان ، پرویزسلیمانی معاون سلامت،اصلاح و تربیت اداره کل زندانها، حجت الاسلام مقبلی رییس مرکز  امور خدمات اجتماعی  و مراقبت های پس از خروج زندانیان، افضلی مدیر عامل انجمن حمایت زندانیان، عبدلی نژاد رئیس بنیاد تعاون و میرشکاری مسئول اشتغال و حرفه آموزی اداره کل زندانهای استان کرمان نیزحضور داشتند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*