اخبار کوتاه

آموزش های فنی و حرفه ای در زندانها راهی برای رسیدن به اهداف سازمان زندانها

مدیر کل زندان های استان گفت: آموزش های فنی و حرفه ای در زندان ها نقش موثری در رسیدن به اهداف این سازمان دارد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان کرمان ، در نشست مدیر کل زندانهای استان کرمان با مدیر کل فنی و حرفه ای استان در محل اداره کل زندانها ، رمضان امیری، مدیر کل زندان های استان گفت: ما هر چه در زندانها در آموزش های فنی و حرفه ای موفقتر باشیم به اهداف سازمان زندانها نزدیکتر خواهیم شد.
وی دراین دیدار از افزایش تعاملات و همکاری های همه جانبه این سازمان در راستای توسعه و گسترش فعالیت های حرفه آموزی و آموزشی قدردانی کرد.
وی در ادامه افزود: اگر مددجویان که در داخل زندانها به کار و فعالیت بپردازند هم می توانند برای خانواده خود موثر باشند و در زمانی که آزاد شدند در بیرون به کار مشغول شوند .
امیری تصریح کرد: مددجویانی که به زندان افتاده اند شاید از بیکاری و نداشتن شغل باشد که با توجه به اینکه فنی و حرفه ای در زندانهای به آموزش در رشته های مختلف پرداخته است ما به اهداف سازمان زندانها که بازگشت سعادتمندانه به جامعه است موفقتر خواهیم شد.
وی با اشاره به نیازهای زندانیان درزمینه آموزش و حرفه آموزی گفت: تقویت و افزایش مربیان فنی و حرفه ای در زمینه های آموزش های مدرن و مورد نیاز جامعه که مددجو بتواند پس از آزادی با استفاده ار تسهیلات اشتغال موثر و پایدار همراه با کسب درآمد و سود را داشته باشد از جمله ضروریات است.
مدیرکل زندان های استان در ادامه از تلاش ادارات فنی و حرفه ای شهرستان ها در همکاری با زندانهای تابعه نیز اظهارخرسندی کرد و گفت: امروز استقبال همه جانبه مددجویان از روند رو به رشد آموزش ها موجب کاهش آسیب در زندانها شده و نگاه مردم و جامعه نیز به زندانها تغییر يافته است
امیری در ادامه از تعاملات و همکاریهای صورت گرفته فی ما بین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای و اداره کل زندانهای استان در جهت حرفه آموزی زندانیان گفت: کمک به حرفه آموزی زندانیان موجب بازتوانی آنان و تسریع در روند بازگشت سعادتمندانه آنان به جامعه خواهد شد.
در این جلسه نیز محمدرضا جهانگیری مدیرکل سازمان فنی و حرفه ای استان نیز گفت: همراهی و تعامل اداره کل زندان های استان در راستای برگزاری هرچه باشکوهتر دوره های مختلف قدردانی کرد و درزمینه توسعه این آموزش ها و دوره ها قول مساعد داد.
وی در ادامه با اشاره به نوع دوره های آموزشی نیز گفت: اساس و هدف این سازمان آموزش صحیح به فراگیران است و این سازمان در دوره های اخیرتلاش بر اجرای دوره های نوین و مدرن آموزشی و مورد نیاز جامعه کرده است.
در پایان محسن میر شکاری رئیس اداره اشتغال و حرفه آموزی اداره کل زندانهای استان نيز به ارائه گزارشي از عملکرد آموزشی در زندانهای استان پرداخت.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*