اخبار کوتاه

جشن بزرگ ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و بزرگداشت مقام والای مادر و روز زن در زندان مرکزی کرمان

به مناسبت ولادت با سعادت  حضرت فاطمه زهرا (س) و بزرگداشت مقام شامخ زن وروز مادر ، به همت اداره فرهنگی و تربیتی و امور بانوان اداره کل زندانها ؛ جشن باشکوهی با حضور مدیرکل زندان ها، معاون سلامت ، اصلاح و تربیت ، معاون اداری و مالی ، روسای ستادی اداره کل، مشاور امور بانوان اداره کل زندانها ، مدیر و مسئولین زندان مرکزی کرمان  ، خیرین ، کارکنان زن و مددجویان  نسوان در سالن ورزشی نسوان زندان مرکزی کرمان برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان کرمان : در ابتدای این  مراسم مدیرکل زندان های استان کرمان ضمن خوش آمدگویی به مسئولین و کارکنان زن و همچنین تبریک میلاد حضرت فاطمه  زهرا (س) و میلاد بنیاگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (ره) گفت : صدیقه زهرا(س) الگویی بی نظیر برای همه زنان و ولایت پذیری،  صبر و شکیبایی هم از ویژگی های آن بانوی بزرگ اسلام است.

وی بیان داشت: امروز هم بانوان نقش بسیار حساس و مهمی دارند، چرا که شخصیت آینده سازان ایران اسلامی ابتدا در خانواده شکل می گیرد و نقش مادران بسیار ارزشمند و کلیدی است.

مدیرکل زندان های کرمان تصریح کرد: خداوند متعال در آیات متعددی از قرآن کریم هم به نقش زنان در خانواده، جامعه و تربیت فرزندان اشاره کرده است و این نشان از جایگاه والای بانوان است.

امیری در این مراسم از آزادی ۵ مددجوی زندان  مرکزی توسط  خیرین دبستان غیر دولتی دخترانه شهید مهدوی خبر داد و از همت خیرین در آزادسازی  مددجویان تقدیر و تشکر کرد و گفت : امروز با حضور خیرین  شاهد آزادی این ۵ نفر هستیم .  

در ادامه نیک نام رییس ادره فرهنگی و تربیتی نیز ضمن تبریک  میلاد حضرت فاطمه زهرا و روز زن  طی سخنانی با بیان فرازهایی از زندگی و نقش بارز حضرت فاطمه الزهرا (سلام الله علیها ) در تثبیت و ترویج فرهنگ ناب اسلامی ، آثار تربیتی آن حضرت را در نقش همسر و مادر و زن جامعه اسلامی مثال زدنی عنوان نمود و افزود: در صورتی که از سیره و زندگانی فاطمی و علوی الگو پذیری شود زندگانی شیرین و موفقی خواهیم داشت

 وی  در ادامه از برپایی نمایشگاهی به مناسبت هفته بزرگداشت مقام زن ویژه مددجویان در زندان مرکزی خبر داد .

   خانم بابائی از اساتید دانشگاه و عضو هیئت عللمی دانشگاه شهید باهنر کرمان ضمن تبریک ملاد دخت نبی مکرم اسلام مطالبی را در خصوص جایگاه حضرت زهرا (س) وشان و منزلت ایشان و زندگی خدداگونه وی بیان نمود .

وی در ادامه به تعریف خدامحوری پرداخت و گفت :  درزندگی حضرت زهرا  (س) هیچ زمان عشق به همسر  و فرزند مانع عشق ورزی ایشان به خداوند نشد و ما باید در زندگی خود این بانوی بزرگ که ملقب به ام ابیهاست را الگوی خود قرار دهیم .

 در ادامه گروه موسیقی قصاب زاده و زنگی آبادی و گروه هنری شب های کرمان به اجرای برنامه های شاد و جذاب خود پرداختند  .

توزیع آش ، مدیحه سرایی توسط  نظری و بنی فاطمه از مداحان مطرح کشوری و استانی ،اجرای سرود توسط مددجویان بند نسوان ، شعبده بازی و …از دیگر برنامه های این مراسم بود .

شایان ذکر با اهدای لوح تقدیر از سوی مدیر کل زندانهای استان کرمان از خیرین خانم تجلیل شد و با اهدای یک جلد کتاب و هدیه از سوی مدیر کل زندانهای استان از  کارکنان زن اداره کل ، زندان مرکزی ،مرکز مراقبت ،ستاد دیه ، کانون اصلاح و تربیت و بازداشتگاه موقت نیز تجلیل به عمل آمد .نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*