اختتامیه مسابقات ورزشی کارکنان وظیفه سراسر استان برگزار شد

 مسابقات ورزشی سربازان وظیفه زندان های استان کرمان  ،با معرفی تیم  منتخب و  نفرات برتر، در  کانون اصلاح و تربیت به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی  اداره کل زندانهای استان کرمان ، مسابقات ورزشی  کارکنان وظیفه زندان های استان کرمان در دو رشته فوتسال  و  تنیس روی میز به میزبانی  کانون اصلاح و تربیت کرمان برگزار شد.

آیین اختتامیه مسابقات ورزشی کارکنان وظیفه سراسر استان کرمان و انتخابی مسابقات کشوری منطقه ۸ کشور با حضور امیری مدیر کل زندانهای استان، نیکنام رئیس اداره فرهنگی و تربیتی ، سرهنگ اسدی فرمانده یگان حفاظت ، شیروانی رئیس کانون اصلاح و تربیت  ،حجه الاسلام نعیمی  مسئول عقیدتی یگان حفاظت ،کریم قاسمی مسئول تربیت بدنی اداره کل زندانها ، سرپرستان تیم ها و  تیم های شرکت کننده در سالن ورزشی شهید فهمیده کانون اصلاح و تربیت کرمان برگزار شد.

مراسم اختتامیه این مسابقات ،  امیری مدیر کل زندانهای کرمان  طی سخنانی در جمع شرکت کنندگان در این مسابقات ، با بیان اینکه ورزش و تربیت بدنی بخش مهمی از برنامه های اصلاحی و تربیتی سازمان زندان ها می باشد گفت: « همه ساله بر اساس تقویم سازمانی در سه بخش کارکنان ، سربازان و مددجویان مسابقات ورزشی را برنامه ریزی  و برگزار  می نمائیم .

وی اجرای برنامه های فرهنگی تربیتی را برای سربازان وظیفه امری ضروری دانست و افزود : سپری کردن دوران خدمت وظیفه عمومی در زندانها به جهت فضای محدود و کار سخت زندان ، از نظر روحی  و روانی میتواند سربازان را تحت تاثیر قراردهد . البته با برنامه ریزی درست و ایجاد فضای بانشاط در بین سربازان با اجرای برنامه ها و مسابقات ورزشی  و اردوهای تفریحی می توان این فضای سنگین را تلطیف نمود. خوشبختانه این برنامه ریزی و اجرای مناسب در زندان های استان وجود دارد.

رمضان امیری از سربازان وظیفه خواست فرصت طلایی دوران خدمت سربازی را برای از بین بردن نقاط ضعف و آماده کردن خویش برای گرفتن مسئولیت های مهم اجتماعی و خانوادگی مغتنم بشمرند .

مقام عالی زندانهای استان ،نزدیکی و انس بیشتر با پروردگار و شرکت فعالانه در برنامه های تربیتی زندان ها را یادگاری خوب از دوران خدمت مقدس سربازی دانست.

 وی  از زحمات رئیس و کارکنان اداره فرهنگی و تربیتی اداره کل و کانون اصلاح و تربیت در برگزاری این جشنواره  تقدیر و تشکر نمود.

در ادامه نیک نام رئیس اداره فرهنگی و تربیتی اداره کل زندانها در سخنانی ، ضمن تقدیر از میزبانی خوب کانون اصلاح و تربیت  و حضور ورزشکاران حاضر در این رقابت ها ، مطالبی را در خصوص نقش ورزش و اهمیت آن در زندگی افراد خصوصاً کارکنان  وظیفه عنوان نمود و گفت : ورزش یکی از مقوله هائی است که هم به سلامت جسم کمک می کند و هم به سلامت روح و سربازان  باید ورزش را در اولویت های کاری خود قرار دهند.
 وی با اشاره به تاثیر ورزش درايجاد روحيه شادابي و نشاط در بين  سربازان  گفت: آگاه سازي بيشتر افراد از فوايد ورزش، استفاده بهينه از امكانات موجود بر اساس برنامه ريزي مناسب و استفاده از نيروها و مربيان مجرب از جمله راه هاي ايجاد پويايي بيشتر در ورزش زندانها است.

وی در ادامه  گزارشی از چگونگی برگزاری این مسابقات ارائه نمود و گفت : این مسابقات که با شرکت ۹۰ نفر از سربازان وظیفه زندان های استان  به مدت دو روز در کانون اصلاح و تربیت برگزار شد که در رشته فوتسال ، تیم  زندان بم به مقام نخست ، تیم  اداره کل مقام دوم و تیم زندان کهنوج مقام سوم را به دست آورد .

همچنین در رشته تنیس روی میز ، سرباز وظیفه کیوان کردی از  کانون  اصلاح و تربیت مقام  اول ،  ابوالفضل کافی از زندان  شهربابک مقام دوم و محمد علی عباس زاده از زندان زرند مقام سوم را به خود اختصاص دادند .

  شایان ذکر است نفر برتر مسابقات تنیس روی میز به همراه ۱۰ نفر از برترین های مسابقه فوتسال معرفی شده توسط کمیته ، به مسابقات ورزشی منطقه ۸ کشور اعزام می گردند.

 در خاتمه با حضور مدیر کل و مسئولین اداره کل زندانها از نفرات برتر با اهدای لوح تقدیر ، هدیه و مرخصی تشویقی تجلیل به عمل آمد .

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*