اخبار کوتاه

کارگاه آموزش توجیهی مربیان جام باشگاه های کتاب و کتابخوانی برگزار شد

در راستای اجرای طرح جام باشگاه های کتاب و کتابخوانی زندانها ،کارگاه آموزش توجیهی مربیان با هدف آشنائی ۳۰ نفر از کارکنان مرتبط با حوزه کتابخانه ها با شیوه و تکنیک های اجرای طرح جام باشگاه ها با حضور استاد کرمی و کاشفی اعزامی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به مدت ۲ روز در مرکز آموزش و پژوهش منطقه ۵ کرمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانها : نیک نام رئیس اداره فرهنگی و تربیتی اداره کل زندانها در آغاز برگزاری این کارگاه ضمن خیر مقدم و تقدیر از حضور اساتید هدف از برگزاری این کارگاه آشنایی بیشتر مربیان باشگاه های کتابخوانی و آماده سازی آنها برای آموزش به گروه های جام  باشگاه های کتابخوانی، ترویج مطالعه و رونق کتابخوانی در زندانهای استان بیان و در خصوص اهمیت کتاب و تاثیرآن در افزایش سطح آگاهی افراد جامعه و زندگی اجتماعی مطالبی را بیان نمود.

در ادامه دکتر کاشفی مولف و استاد دانشگاه مطالبی در زمینه کتاب و کتابخوانی بیان نمود و فلسفه تشکیل کارگاه آموزشی را برای آموزش مربیان جهت اجرای جام باشگاه های کتاب و کتابخوانی در زندانها برشمرد.

سپس دکتر اکرمی از مولفین و اساتید برجسته کشوری وضعیت کتابخوانی در جامعه را تشریح نمود و وضعیت کتابخوانی را نامطلوب دانست و راهکارهائی در جهت افزایش مطالعه افراد جامعه ارائه نمود. و با شروع کار عملی کارگاه مذکور شرکت کنندگان در ۴ کارگروه ساماندهی شده و با راهنمائی و هدایت اساتید با ارائه نظرات به شکل بارش افکار و انجام کارهای عملی به صورت فعال در برنامه ها شرکت نمودند.

قابل ذکر است برپائی نمایشگاه و معرفی تازه های کتاب از جمله برنامه های جانبی کارگاه مذکور بود .

در حاشیه این کارگاه جهت استفاده حداکثری از حضور اساتید اعزامی کارگاه عملی کوتاهی نیز جهت مددجویان کانون اصلاح و تربیت در فضائی صمیمی برگزار شد که مورد استقبال بی نظیر آنان قرار گرفت . 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*