اخبار کوتاه

چهارمین گردهمایی فصلی روسای ادارات ستادی ، مدیران و روسای زندانهای استان کرمان برگزارشد.

چهارمین  گردهمایی فصلی مدیران و روسای زندانهای استان با حضور مدیر کل زندانهای کرمان ،معاونین،روسای ستادی و روسای زندانهای تابعه به میزبانی کانون اصلاح وتربیت  برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان کرمان،مدیر کل زندانهای استان کرمان در این جلسه گفت: با توجه به جلسه ای که در محضر رییس سازمان داشتیم در بخشهای مختلف تاکیداتی داشتندودربحث مدیریتی به تزکیه نفس وخودآگاهی همه همکاران در عرصه زندانبانی سفارشاتی نمودند.

رمضان امیری با اشاره به این مطلب که وظیفه زندان بان به عنوان مربیان اصلاح و تربیت افرادی که بنا به دلایل مختلف اعتقادی و دینی از قانون گریزان بوده اند گفت: در مجموع انسان ها در هرپستی باشند یک بی قراری هایی دارند حتی آنهایی که قدرت دارند یا ندارند بی قراررند ودغدعه دارند، حتی زندانیان نیز دغدغه مندهستند لذا ایجاد روحیه مضاعف در زندانیان ضروری است تا آنها دوباره بتوانند بازگشت سعادتمندانه ای به خانواده وجامعه داشته باشند.
وی افزود:اگر زندان بان در حوزه زندان بانی اسلامی تنها نگاه تنبیهی داشته باشد خروجی خوبی نخواهد داشت آنچه موثر است برخورد انسانی با افرادی است که در اختیار ما هستند.
وی ضمن ابراز خرسندی از اینکه همکاران دیدگاه مثبت و جامعی نسبت به مجموعه زندان بانی دارند تصریح کرد:خدمت رسانی به خلق و در نظر گرفتن خداوند در کلیه امور بسیار مهم است و بایستی مد نظر قرار گیرد.
مقام عالی زندانهای استان کرمان در ادامه اظهار داشت: بحث اخلاق حرفه ای را هم خودمان  رعایت کنیم وهم به دیگر همکاران هم یاد بدهیم وآن معنایش این است که هم کار کنیم وهم درست کار کنیم.

وی با اشاره به این مطلب که بایستی برنامه های جدید و نویی در مجموعه سازمانی خود داشته باشیم به موضوع ملاقات خانواده زندانیان پرداخت وبر پژوهش در خصوص مدت زمان ملاقات وآثار روحی وروانی آن  تاکید کرد.
امیری افزود:با توجه به فرسایش و آسیب های جسمی و روحی همکاران مجموعه به سبب شرایط سخت کاری و بار سنگینی که زندانیان و خانواده های آنها بردوش زندان بان دارند بایستی با فکر و تدبیر به کار خود ادامه دهیم .
مدیر کل زندانهای استان کرمان اظهار داشت:کلیه همکاران در حوزه های مختلف بایستی خلاق باشند و دستاوردهای مورد نظر خود را برنامه ریزی کنند.

وی خطاب به روسای زندانهای استان کرمان گفت:بایستی به زندانیان بلاتکلیف توجه جدی صورت گیرد و به جدیت پرونده آنها مورد بررسی وپیگیری قرار گیرد .
رمضان امیری به توجه به پایان سال وایام تعطیلات نوروز تاکید کرد و خاطرنشان ساخت: ما حواسمان باید جمع باشد تا درایام  تعطیلات فعالیتهای اصلاحی وتربیتی بر اساس برنامه برقرار باشد وهمه جوانب امنیتی در زندانبانی مد نظر قرار بگیرد.

گفتنی است در ادامه این جلسه روسای ادارات ستادی و روسای زندانها به ارائه گزارشی ازعملکرد واحدهای مربوطه و زندان ها پرداختند و مدیر کل زندانها با صبر و حوصله به سوالات پاسخ وبه مشکلات رسیدگی نمودودر پایان ازخدمات کرامت عبدلی نژاد معاون اصلاح وتربیت اداره کل  ورضا یزدانی رییس زندان رفسنجان که به کسوت بازنشستگی نائل شده اند وهمچنین روسای ستادی وزندانهای استان از طرف مدیر کل زندانهای استان تقدیر شد.

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*