اخبار کوتاه

پیروی از قرآن و ائمه اطهار سبک زندگی را به سوی قرب الهی تغییر می دهند

حجه الاسلام والمسلمین سعادت فر، امام جمعه شهرستان جیرفت در جلسه سبک زندگی اسلامی ویژه مددجویان رای باز زندان جیرفت که در مسجدالرسول شهرستان برگزار گردید گفت:اگر این جمله کلیدی عالم محضر خداست در محضر خدا گناه نباید کرد را مدنظر قرار دهیم سبک زندگی انسان عوض می شود یعنی هدف انسان عوض می شود دیگر انسان برای کارهایش پول و … را در نظر نمی گیرد بلکه رضایت خدا را در نظر خواهد گرفت.


وی در ادامه افزود: در حدیث قدسی آمده است که خداوند می فرماید اگر بندگان گناهکار من می دانستند که من چقدر دوستشان دارم از شدت شوق می مردند تا وقتی که ملک الموت(عزرائیل) را ندیده ایم فرصت توبه داریم اما وقتی که فرشته مرگ را ببینیم درب توبه بسته خواهد شد لذا تا فرصت هست باید توبه کرد.


امام جمعه شهرستان بیان داشت:هر وقت که ارداده توبه کردید رفقای خود را عوض کنید و برای توبه کردن نگوئید نمی توانم چون خدا کمک خواهد کرد. و پیروی از قرآن و ائمه اطهار سبک زندگی را به سوی قرب الهی تغییر می دهند.


صباحی قاضی ناظر بر زندان نیز اظهار داشت :رفع گرفتاری مددجویان توفیقی است که خدا به ما مجموعه قضایی و زندانبان داده است و خوشحال و قدردان این قضیه هستیم.اگر یک قدم برای بازگشت شرافتمندانه به جامعه بردارید ما هرکمکی که بتوانیم انجام خواهیم داد.


رئیس اداره زندان جیرفت بیان داشت: تغییر نامناسب در سبک زندگی باعث ایجاد آسیب برای خانواده و جامعه است و خدا محوری و حاکمیت ارزش های اسلامی در زندگی از مهمترین معیارهای سبک زندگی مورد تأیید اسلام است.


محمدرضا شریفی اظهار داشت: آموزشهای فرهنگی و سبک زندگی و اخلاقی و محافل انس با قرآن به صورت دوره ای برای همه گروه های هدف(زندانیان ،پرسنل وظیفه، کارکنان)برنامه ریزی شده است.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*