اخبار کوتاه

پیاده روری بزرگ اربعین اتفاق تاریخی بزرگ است.

مدیر کل کمیته امداد استان کرمان در محفل سوگواری هیئت محبان اهل بیت(ع) اداره کل زندان های استان کرمان و در جمع سوگواران و محبان اهل بیت عصمت و طهارت ضمن عرض تسلیت به حادثه دلخراش زلزله غرب کشور گفت: ایام پایانی صفر همزمان با حادثه دلخراش زلزله غرب کشور و جان باختن جمعی از هموطنان مان شده است.
یحیی صادقی به همایش عظیم پیاده روی اربعین اشاره کرد و افزود: این حرکت عظیم نشان دهنده عشق به اهل بیت و اباعبدالله الحسین (ع) است و زمینه یک اتفاق تاریخی بزرگ که همه منتظر آن هستیم می باشد.
وی به موضوع آسیب های اجتماعی در جامعه اشاره و بیان کرد: آسیب های اجتماعی که در جامعه پیش می آید خیلی با برنامه و حساب شده است و دشمن این مشکل و آسیب ها را در جامعه مدیریت می کند تا به هدف خود برسد و مانع از تحقق اهداف جامعه اسلامی شود.
وی ادامه داد: صهیونیست ها پروتکلی تهیه کرده اند تا به جامعه اسلامی ضربه بزنند و یکی از اهداف مهم آن ها نابودی کانون خانواده ها به صورت هدفمند و حساب شده است.
مدیر کل کمیته امداد استان کرمان ادامه داد: دشمن معتقد است اگر بخواهد جلوی رشد اسلام را بگیرد باید فروپاشی را از درون خانواده ها شروع کند و سال های سال است که برای رسیدن به اهدافش برنامه ریزی کرده است.
صادقی بیان کرد: دشمن برای رسیدن به اهدافش آسیبهایی را در جامعه ایجاد کرده و ماهواره یکی از ابزارهایی است که از طریق آن در خانواده ها رخنه کرده و متاسفانه در برخی موارد نیز باعث آسیب در بین خانواده ها شده است.
وی با بیان اینکه امروزه فضای مجازی و شبکه های اجتماعی که هم یک فرصت و یک تهدید محسوب می شوند، افزود: دشمن از شبکه های اجتماعی و فضای مجازی به عنوان تهدید و ابزاری برای بد نشان دادن چهره اسلام استفاده می کند.
وی تاکید کرد: مردم ، مسئولان و خیران باید هوشیار باشند و توطئه های دشمن را خنثی کنند.
صادقی افزود: این آسیب ها باعث دین زدایی و فاصله انداختن بین انسان و اصل خود و دین می شود.
وی گفت : دشمنان از روش های مختلف تحت عنوان آزادی استفاده می کنند و یک عده آدم کم فکر و کوته بین جذب تفکرات آنان می شوند و یک عده افراد مغرض منتشر کننده این افکار و جریان می شوند
وی ادامه داد: دشمن با برنامه و با صخره گرفتن دین، ترویج بی بندوباری واباحه گری را عادی جلوه میدهد و با این کار باعث از بین رفتن بنیان خانواده ها می شود.
مدیر کل کمیته امداد استان کرمان به سختی ها و مشکلات زندگی ها اشاره کرد و افزود: خداوند انسان ها را در موقعیتی قرار می دهد تا شرایط را بهتر درک کنند و ما باید چه در زمان سختی و چه راحتی از این فرصت ها بهره ببریم.
صادقی تاکید کرد: با توجه به مشکلات امروزی و این که دشمن به دنبال ضربه زدن به جوانان ما است باید فرزندان خود را بهتر درک کنیم. زیرا اگر ما آنان را درک نکنیم کسانی دیگر درکمین نشسته‌اند تا آنها را درک کنند که آن مسیر، مسیر انحراف وانحطاط می باشد اما مسیر خانواده مسیر صلاح و کمال می باشد
وی در ادامه تاکید کرد: امروز نمی شود با فضای مجازی مقابله کرد بلکه باید فضای مجازی را مدیریت کرد.
صادقی تاکید کرد: حاکم شدن فرهنگ دین در خانواده خانه را بیمه می کند زیرا اندیشیدن و نزدیک شدن به خداوند و اهل بیت و ایجاد فضای معنوی در خانه تاثیر زیادی بر زندگی خانواده می گذارد.
وی بر اهمیت موضوع مبارزه با انحراف تاکید کرد و افزود: بی تفاوت بودن به خیلی از مسائل ضرر سختی را به جامعه می رساند.
مدیر کل کمیته امداد استان کرمان با اشاره به اینکه بیکاری باعث بروز بسیاری از معضلات و آسیب های اجتماعی در جامعه می شود، گفت: سیاست اصلی کمیته امداد اشتغال و توانمند سازی خانواده‌ها است و با پرداخت تسهیلات ارزان قیمت و قرض الحسنه به دنبال ایجاد مشاغل پایدار و مولد و توانمند کردن خانواده های نیارمند و تحت حمایت می باشیم.
در حاشیه برگزاری این محفل عزاداری امیری مدیر کل زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی استان کرمان نیز برگزاری چنین مراسمی را در ایجاد و تقویت روحیه معنوی کارکنان ، مددجویان و خانواده هایشان موثردانست.
و ی گفت : مراسم معنوی محفل سوگواری محبان اهل بیت (ع) همزمان با ایام پایانی ماه صفر به مناسبت رحلت نبی اکرم (ص)،شهادت امام حسن مجتبی(ع) و شهادت امام رضا (ع) برگزارمی گردد. .
گفتنی است این مراسم به مدت ۵ شب در محل باشگاه تربیت اداره کل زندانها برگزار خواهد شد و همانند شبهای گذشته با سخنرانی ومدیحه سرایی ذاکرین اهل بیت(ع) همراه بود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*