پایان جشنواره قرآنی کارکنان زندانهای استان کرمان

جشنواره قرآنی کارکنان زندانهای استان کرمان و خانواده های آنها، با معرفی برگزیدگان ،در سیرجان به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان کرمان : مراسم اختتامیه مسابقات قرآنی کارکنان زندانهای استان کرمان و خانواده های آنان با حضورحجت‌الاسلام اسدی معاون فرهنگی دادگستری کل استان کرمان ، امیری مدیر کل زندانها ، سلیمانی معاون سلامت، اصلاح و تربیت، نیکنام رئیس اداره فرهنگی اداره کل زندانها ، آذرنگ رئیس زندان سیرجان ، سلیمانی رئیس زندان شهربابک و دیگر مسئولین در تالار غدیر سیرجان برگزار شد .

امیری مدیر کل زندانهای استان کرمان در آیین اختتامیه این جشنواره خبر از افزایش ۵۰ درصدی شرکت کنندگان در مسابقات قرآنی داد و گفت: قرآن و فرهنگ قرآنی پایه و اساس برنامه‌های فرهنگی زندان‌های استان کرمان و ابزار رسیدن به فرهنگ دینی و ارزش‌های اسلامی است و بر همین اصل یکی از برنامه‌های ما برگزاری مسابقات قرآن کریم در بین کارکنان و خانوداه‌های آنان است .
وی افزود: از ۱۴ مجموعه زندان ها ، کانون اصلاح و تربیت و بازداشتگاه موقت کرمان ، ۳۵۰ نفر در مرحله استانی این مسابقات حضور داشتند و در رشته‌های قرائت، حفظ، اذان، درک مفاهیم، ترتیل و اذان طی مدت دو روز در شهرستان سیرجان به رقابت پرداختند که نفرات اول هر رشته در مسابقات منطقه‌ای قوه قضائیه که نهم مرداد ماه در کرمان برگزار می‌شود شرکت خواهند کرد و برگزیدگان این مرحله هم به مسابقات کشوری راه خواهند یافت.

مقام عالی زندانهای استان کرمان از میزبانی خوب رئیس و کارکنان زندان سیرجان و استقبال کارکنان این اداره کل و خانواده های آنها از مسابقات قرآنی تقدیر و تشکر کرد .

حجه الاسلام نیکنام رئیس اداره فرهنگی و تربیتی زندانهای استان نیز ضمن تشکر از برگزار کنندگان جشنواره ، هدف از برگزاری مسابقات قرآنی را ترویج فرهنگ قرآنی و سرلوحه قرار دادن کلام الهی با کار و زندگی دانست و گفت : قرآن کریم بهترین منشور زندگی است و انس با قرآن می تواند انسان را به بهترین مسیر و را تکامل هدایت کند .

گفتنی است در پایان این مراسم نفرات برتر در رشته های مختلف با حضور مدیر کل زنداهای کرمان ، معاون فرهنگی دادگستری کل استان ، روسا و مسئولین مورد تقدیر قرار گرفتند.
نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*