اخبار کوتاه

رئیس زندان جیرفت: ورزش می تواند انسان را از آسیب های اجتماعی دور نگه دارد

رئیس اداره زندان شهرستان جیرفت در مراسم افتتاحیه سومین المپیاد ورزشی مددجویان مرد و زن زندان جیرفت که با حضور قاسمی معاون امنیتی فرمانداری ،معاضدی رئیس اداره ورزش و جوانان،مشایخی رئیس شورای شهر و فرخی مشاور ورزشی فرماندار شهرستان برگزار شد، در جمع مددجویان و کارکنان گفت: ورزش می تواند انسان را از آسیب های اجتماعی دور نگه دارد.

محمدرضا شریفی افزود: ورزش مهمترین امور و از اصلی ترین برنامه های سازمان زندانها در جهت اصلاح و تربیت مددجویان می باشد که از این راه می توان مددجویان را در مسیر صحیح زندگی قرار داد.

وی خاطر نشان کرد: به مناسبت های مختلف برنامه ها و جشنواره های ورزشی برای مددجویان ،کارکنان و پرسنل وظیفه برگزار می گردد تا با توجه به شرایط سختی کار دچار فرسودگی نگردند.

پایدار مسئول فرهنگی زندان جیرفت نیز در این مراسم اظهار داشت: در اهمیت ورزش همین بس که علی ابن ابیطالب(ع) در دعای کمیل می فرمایند: خداوندا اعضاء و جوارح مرا در راه خدمت به خودت قوی گردان و در بیان دیگر می فرمایند: شما خیال می کنید جسمتان جرم کوچکی است در حالی که درون شما عالمی بزرگ است و با استفاده از این جرم کوچک می توان به جاهای بلند و بزرگی رسید که آن مستلزم شناخت خود است که حضرت می فرماید: هرکس نفس خود را شناخت خدای خود را شناخته است.

وی در ادامه افزود: فرد باید توانمندی های خود را بشناسد و برای رسیدن به استعدادهای درونی خود سعی و تلاش نماید و هرکس خود رابشناسد و قیمت خود را بداند به آسیبهای اجتماعی گرفتار نمی شود.

حسین مشایخی رئیس شورای شهر جیرفت از دیگر سخنرانان این مراسم گفت: من مجموعه زندان و شرکت در برنامه های زندان را نسبت به جلسات و برنامه های دیگر ترجیح می دهم و فضای زندان غیر از فضایی است که دیگران فکر می کنند بلکه مانند بیمارستان اجتماعی می ماند که در آن درمان روح و روان و رفتارهای ناپسند اتفاق می افتد.

لازم به ذکر است،از دیگر برنامه های اجرا شده در این مراسم اجرای گروه ورزشهای باستانی و زورخانه ای شهرستان،اجرای تئاتر توسط مددجویان و رژه تیم های شرکت کننده در مسابقات بود وسومین دوره المپیاد ورزشی مددجویان مرد و زن زندان جیرفت در رشته های فوتسال،والیبال،دارت،تنیس روی میز،آمادگی جسمانی،بازی های بومی محلی با حضور ۱۸۰ ورزشکار به مدت ده روز شروع شد.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*