اخبار کوتاه

همزمان با برگزاری جشن گلریزان : کمک و تعهد ۱۶ میلیارد ریالی خیرین سیرجان به آزادی زندانیان

دراجرای تاکیدات مسئولین عالی سازمان واداره کل زندانها ، مراسم جشن گلریزان جهت آزادی زندانیان نیازمند جرائم غیرعمد ،  با حضور نماینده ولی فقیه وامام جمعه،سرپرست فرمانداری ،دادستان عمومی وانقلاب ،مدیران شرکت های صنعتی و جمعی خیرین درسالن اجتماعات فرمانداری سیرجان برگزار شد.


محمد آذرنگ رئیس اداره زندان شهرستان سیرجان با اعلام این خبر  گفت: مردم و خیرین سیرجان در جشن گلریزان آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد ۱۶ میلیارد ریال بصورت تعهدی کمک کردند.


محمد آذرنگ گفت: با توجه به اینکه خیرین و مدیران شرکت های معدنی و صنعتی در بحران کرونا مبالغ قابل توجه ای به آسیب دیدگان ناشی از کرونا کمک کردند، اما خیرین و نیکوکاران سیرجان با احسان و اهدای کمک های مالی خود زندانیان جرایم غیرعمد را نیز فراموش نکرده اند.

رئیس اداره زندان سیرجان افزود: مبلغ ۱۶ میلیارد ریال در جشن گلریزان آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد شهرستان سیرجان توسط خیرین بصورت تعهدی جمع آوری و زمینه آزادی ۱۴ زندانی در روز عید فطر فراهم شد.اما برخی از محکومین جرایم عمد در زندان هستند که برای مبالغ کمی در زندان مانده اند مانند دیه برای یک دعوای ساده که شاید مبلغ ان کمتر از ۱۰ میلیون باشد و فرد برای مدتها در زندان بماند زیرا ستاد دیه فقط به جرایم غیر عمد کمک می کند ولازم است خیرین برای کمک به اینگونه افراد که نادم بوده و اصلاح شده اند دست بکار شوند.

آذرنگ در پایان گفت: در این مراسم نیز از یک نفر بانوان خیر سیرجانی مبلغ یک میلیارد ریال طلای زینتی خود را فروخته و موفق به آزادی یک نفر زندانی جرائم غیرعمد شد که در پایان این مراسم از این بانوی خیر تجلیل به عمل آمد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*