اخبار کوتاه

دیدار چهره به چهره رئیس کل دادگستری استان کرمان با مددجویان زندان مرکزی

۲هزار و ۷۰ مرتبه قضات کرمانی از زندان های سطح استان سرکشی نموده اند
 به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان کرمان : رئیس کل دادگستری استان کرمان به همراه معاون برنامه ریزی وتوسع قضائی و جمعی از قضات دادسرای عمومی و انقلاب کرمان ضمن بازدید از بخش های مختلف زندان مرکزی با مددجویان در بند ملاقات کرد.
یدالله موحد رئیس کل دادگستری استان کرمان با حضور در بخش‌های مختلف زندان کرمان و حضور در بند دارالقرآن وسایر بندهای زندان ضمن بررسی مسائل ومشلات قضایی زندانیان به استماع مسائل و مشکلات آنان پرداخت.
مهدی بخشی ،معاون برنامه ریزی وتوسعه قضائی دادگستری کل استان کرمان در حاشیه این بازدید در خصوص اقدامات دادگستری کل استان کرمان در جهت کاهش جمعیت کیفری زندان های استان اظهار داشت:در سه حوزه،استفاده قضات از مجازات های جایگزین حبس وسایر ظرفیت های قانونی به منظور کاهش جمعیت کیفری زندان ،برنامه ریزی ده روزه جهت کاهش زندانیان مهریه و برنامه ریزی جهت استفاده از ظرفیت خیرین با برگزاری جشن های گلریزان اقدام نموده ایم.
در ادامه رمضان امیری ،مدیر کل زندان های استان کرمان ضمن ارائه گزارش از فعالیتهای انجام گرفته در این اداره کل ، گفت: تعامل با مراجع محترم قضایی را به عنوان اولویت کاری در جهت رفع مشکلات قضایی مددجویان که نتیجه آن کاهش جمعیت کیفری می باشد را در دستور کار قرارداده ایم و موفقیت مجموعه زندان در کاهش جمعیت کیفری نتیجه تعاملات خوب و اثر بخش با دستگاه قضا است.
شایان ذکر است در ۱۲ ماهه سال ۹۷ تعداد ۲هزار و ۷۰ مورد بازدید از زندان های سطح استان توسط قضات استان انجام شده که در مقایسه با سال ۹۶ که تعداد آن ۱۷۶۵ بازدید صورت گرفته بود ۱۶ درصد افزایش را نشان می‌دهد.
گفتنی است اجرای مواد دستورالعمل ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان پیامدهای مثبتی در استان کرمان به همراه داشته است.
یادآور می شود طی یک سال گذشته قضات در دادگستری استان کرمان ۳هزار و ۸۲۴ مورد از مجازات های جایگزین حبس شامل الزام به خدمات عمومی رایگان جزای نقدی دوره مراقبت و محدود محرومیت از حقوق اجتماعی استفاده نموده اند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*