اخبار کوتاه

هر کسی عفو نماید و گذشت کند اجرش با خداوند است

 سومین جلسه صلح و سازش مددجویان غیر عمد کرمان  با همکاری کانون های فرهنگی مساجد شهر کرمان در مسجد سیدالشهداء خیابان مدیریت  کرمان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان کرمان ، حجه الاسلام والمسلمین حیدریان امام جماعت مسجد سید الشهداء در این جلسه گفت : خداوند نسبت به بعضی از صفات گفته است خودم به فرد مزد می دهم یکی بحث قرض الحسنه می باشد و دیگری عفو و گذشت نسبت به فرد خاطی.

وی افزود : خداوند درقرآن می فرماید اگر کسی بنده ای از بندگان خداوند را عفو نماید و نسبت به او گذشت کند پاداش و اجر او بر خداوند است.

حیدریان همچنین بیان داشت : حضرت علی (ع) می فرماید خداوند در قیامت اعلام می دارد هر کس از من طلبی دارد برخیزد تا پاداش او را دهم و افرادی بلند می شوند و طلب پاداش می نمایند که گذشت و عفو نموده اند .

در ادامه موسوی قوام مدیر نمایندگی ستاد دیه استان ضمن تبریک آغاز امامت حضرت ولی عصر (عج) گفت : جلساتی با حضور اعضای هیات امنای ستاد دیه استان ، ائمه جماعات مساجد و نمایندگان کانون های فرهنگی مساجد شهر کرمان به منظور صلح و سازش مددجویان جرائم غیر عمد شهر کرمان در حال برگزاری می باشد که این سومین جلسه با همکاری کانون های فرهنگی مساجد می باشد در این جلسه از ۶ نفر از شکات که مربوط به خیابان های مدیریت ، فیروز آباد ،شهدا و حکیم می باشد دعوت بعمل آمده که انشاالله با گذشت و تخفیف بدهی که شکات می نمایند زمینه آزادیشان فراهم می گردد.

وی اظهار داشت : محل زندگی مددجو مورد شناسایی قرا می گیرد و از شاکی آن دعوت بعمل می آید تا در مسجد آن محل حضور پیدا کند ابتدا با وی مذاکره می گردد و تا حد امکان برای مددجو رضایت و تخفیف بدهی اخذ می گردد حتی از شکات محکومین  به پرداخت مهریه و نفقه در خواست می گردد در صورت امکان از شکایت  خود صرف نظر نموده و به زندگی خود باز گردند .

موسوی قوام در پایان گفت : شکات در واقع با تخفیف و رضایتی که نسبت به محکوم خود می دهند می توانند یاری رسان و بازوی ستاد دیه باشند .

    

 

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*