اخبار کوتاه

نگاه سخاوتمند بانوان خیر کرمان ۶ زندانی زن را آزاد کرد

با برگزاری جشن گلریزان ویژه مددجویان زن جرایم غیر عمد استان کرمان و با نگاه و دستان سخاوتمند بانوان خیر کرمانی ۶ زندانی زن از زندان های این استان آزاد شدند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان در دومین جشن گلریزان ویژه زنان زندانی جرایم غیرعمد این استان گفت: ناآگاهی بانوان در رابطه با قوانین مربوط به دریافت تسهیلات، ضمانت تسهیلات و سایر امور مالی و چک موجب ورود این مددجویان به زندان ها شده است.
فاطمه سادات حسینی افزود: بسیاری از زنانی که امروز به دلیل جرایم غیر عمد در زندان های استان کرمان حضور دارند، به دلیل جرایم مالی وارد زندان شده اند.
وی ادامه داد: استان کرمان در زمینه های مختلفی از جمله جمع آوری کمک های مالی برای کمک به زندانیان زن جرایم غیرعمد رتبه برتر کشوری را به خود اختصاص داده است.
وی با اشاره به برگزاری دومین جشن گلریزان ویژه مددجویان زن در استان کرمان عنوان کرد: این استان در زمینه حمایت از زنان آسیب دیده و سرپرست خانوار نیز رتبه برتر کشوری را به خود اختصاص داده است.
مدیر نمایندگی ستاد دیه در استان کرمان نیز گفت: از ابتدای فعالیت این ستاد در کرمان از سال ۸۰ تاکنون زمینه آزادی ۲ هزار و ۶۰۰ زندانی فراهم شده که از این تعداد ۳۷ نفر مددجوی زن بوده اند.
سید حجت الله موسوی قوام افزود: از ابتدای تاسیس ستاد دیه تاکنون با صرف ۶۳۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان زمینه آزادی ۳۷ مددجوی زن فراهم شده که ۹ نفر از این افراد دیه بدهکار و ۲۸ نفر نیز بدهکار مالی بوده اند.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۸ مددجوی زن جرایم غیرعمد در زندان های استان کرمان حضور دارند که از این تعداد ۷ نفر در زندان کرمان و یک نفر در زندان بم هستند.
وی برآورد مورد نیاز برای آزادی زندانیان زن استان کرمان را ۱۶۱ میلیون و ۴۴۴ هزار تومان اعلام کرد و افزود: در این زمینه ۲۰ میلیون تومان رضایت شاکی جلب شده و توان پرداخت مددجویان نیز ۲۸ میلیون و ۱۷۳ هزار تومان بوده است.
وی خاطرنشان کرد: تاکنون بیش از ۳۵ درصد مبلغ مورد نیاز برای ازادی زندانیان زن جرایم غیرعمد استان کرمان فراهم شده است.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*