اخبار کوتاه

نماینده ولی فقیه در کرمان: جایگاه و خدمات دستگاه قضایی برای مردم تبیین شود

نماینده ولی فقیه در استان کرمان گفت: لازم است خدمات دستگاه‌های قضایی در حوزه‌های مختلف و تاثیرگذاری قضات در عرصه‌های امنیتی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی برای مردم روشن و بیان شود.

حجت‌الاسلام حسن علیدادی سلیمانی در دیدار با رییس کل دادگستری استان کرمان و اعضای شورای قضایی استان به مناسبت هفته قوه قضائیه با اشاره به اهمیت بحث قضا در اسلام و همچنین عملکرد دستگاه قضایی کشور و ارائه خدمات در این زمینه گفت: جایگاه دستگاه قضایی جایگاه بسیار رفیع و عظیمی در فقه اسلامی و جامعه است و جزو نیازهای اساسی محسوب می‌شود.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه گاهی انسان به حق خود قانع نیست یا در تشخیص حق دچار مشکل می‌شود، ابراز کرد: جریان سالم و عالمی باید باشد تا به این مشکل رسیدگی کرده و اختلافات را حل کند، دستگاه قضایی از جمله معدود دستگاه‌هایی است که اسلام برای آن جایگاه ویژه‌ای قائل شده است.

وی با اشاره به بحث نیروی انسانی مشغول به فعالیت در دستگاه‌های قضایی و قوه قضائیه اظهار داشت: کسانی که متولی امر قضا هستند، فرهیختگانی هستند که از مراکز دانشگاهی و حوزه‌های علمیه به این دستگاه وارد می‌شوند که این افراد چهره‌های  تحصیلکرده، صاحب‌نظر و اساتید دوره دیده و شایسته‌ای هستند.

علیدادی‌سلیمانی به آمار ارائه شده در ارتباط با عملکرد دادگستری استان کرمان اشاره کرد و افزود: اینکه دستگاه قضایی استان حجم زیادی از منازعات و اختلافات را حل و فصل کرده است، امری خوشحال کننده است اما اینکه در برخی مجموعه‌های رسیدگی کننده، میزان پرونده‌ها افزایش یافته موجب نگرانی است.

وی خاطرنشان کرد: در هفته قوه قضائیه باید سه امر مورد اجرا قرار گیرد، نکته اول تبیین جایگاه قضا برای مردم است و اینکه فردی که در این جایگاه قرار می‌گیرد، خدمتی شریف به مردم ارائه می‌دهد.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان عنوان کرد: معدل علمی و تجربی کسانی که در جایگاه قضا هستند، معدل بالایی است که همگان باید در جریان این واقعیت مهم قرار گیرند، همچنین لازم است خدمات دستگاه‌های قضایی در حوزه‌های مختلف و تاثیرگذاری قضات در عرصه‌های امنیتی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی برای مردم روشن و بیان شود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*