اخبار کوتاه

نشست هماهنگی و برنامه ریزی محفل سوگواری محبان اهل بیت (ع) برگزار شد

جلسه هماهنگی و برنامه ریزی مراسمات ایام پایانی ماه صفر با حضور مدیر کل و اعضای کمیته ها در محل  دفترمدیر کل زندانها برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان کرمان : در این نشست که با هدف هماهنگی و برنامه‏ ریزی میان نهادهای فرهنگی جهت برگزاری هرچه باشکوه تر عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) صورت گرفت، امیری مدیر کل زندانهای استان ، ضمن عرض تسلیت ایام رحلت رسول اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) گفت : برگزاری محافل سوگواری علاوه بر ایجاد وفاق دینی و همدلی و همزبانی می تواند تلنگر و نقطه عطفی در زندگی بسیاری از افراد برای حضور دین مدار و قانونمند در جامعه باشد.

وی افزود : برگزاری مراسم سوگواری در ماه محرم، یک عزاداری عادی نیست و با زندگی فردی و اجتماعی مردم آمیخته است. کارکردهای عاشورا علاوه برآن که در ایجاد پایداری و روحیه حماسه و جوانمردی و شهادت طلبی، همواره نقش آفرین است، وحدت و انسجام را در بین اعضای جامعه مستحکم میکند.

امیری بیان داشت :  مراسم سوگواری از غربت مدینه تا غریب طوس به همت اداره کل زندانهای استان کرمان، اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان ،انجمن حمایت زندانیان استان و خیرین  با هدف ایجاد روحیه معنوی میان مددجویان و خانواده های آنها به مدت ۳ شب در ایام پایانی ماه صفر در محل سالن تربیت اداره کل زندانها برگزار می شود .

 وی برگزاری چنین مراسمی را در ایجاد و تقویت روحیه معنوی کارکنان ، مددجویان و خانواده هایشان موثردانست و بر هرچه باشکوه تر برگزار شدن مراسمات تاکید کرد .

در ادامه حجه الاسلام نیکنام رییس اداره فرهنگی و تربیتی اداره کل نیز ضمن تسلیت ایام ماه صفر گفت: همزمان با ایام پایانی ماه صفر به مناسبت رحلت نبی اکرم (ص)،شهادت امام حسن مجتبی(ع) و شهادت امام رضا (ع)و به همت اداره کل زندانهای استان کرمان، اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان ،انجمن حمایت زندانیان استان و خیرین  ، محفل سوگواری محبان اهل بیت (ع در محل سالن تربیت اداره کل زندانها برگزار می گردد.

در ادامه حاضرین پیرامون چگونگی اجرای برنامه های ایام پایانی ماه صفر همچون انتخاب سخنران و مداح، ساعت آغاز و پایان مراسم و… بحث و تبادل و نظر کردند و تصمیماتی اتخاذ شد .

لازم به ذکر است جلساتی نیز در دفتر فرهنگی اداره کل نیز پیرامون  مراسم سوگواری محبان اهل بیت تشکیل شد .

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*