نشست صمیمی مدیر کل زندان های استان با فرماندهی انتظامی استان کرمان

به مناسبت دهه مبارک فجر  و در راستای تعامل و همکاری بیشتر ، امیری مدیر کل زندانهای استان به همراه سرهنگ اسدی فرمانده یگان حفاظت اداره کل زندان های کرمان با سردار ناظری فرمانده انتظامی کرمان دیدار و گفتگو نمود .


در این دیدار مدیر کل زندان های کرمان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر و سرافراز نیروی انتظامی به خصوص شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی ، فرا رسیدن دهه مبارک فجر را تبریک و تهنیت گفت.


وی ضمن قدردانی از زحمات و تعامل و همراهی فرمانده انتظامی استان کرمان با اداره کل زندانها و همچنین فرماندهان انتظامی شهرستانها با زندانهای سراسر استان گفت : نیروی انتظامی نقش بسیار مهمی در برقراری نظم و امنیت در جامعه بر عهده دارند و از زحمات شبانه روزی کارکنان نیروی انتظامی در برقراری امنیت پایدار قدردانی می نمایم .


امیری مدیر کل زندانها در ادامه با ارائه گزارشی از وضعیت و فعالیت های انجام شده در زندانهای استان گفت: هر زمان آمار زندانیان پایین بود نشان از وضعیت جامعه و کاهش جرائم دارد.

 

امیری تصریح کرد: زندان باید محیط سازندگی باشد و بازگشتی در آن برای مددجویان نباشد.


وی با بیان اینکه دغدغه اصلی ما در زندانها کاهش جمعیت کیفری است گفت : هدف مجازات ها باید بازنگری، بازگشت به جامعه و همچنین اصلاح و تربیت باشد، و یکی از راهکارهای کوتاه مدت کاهش جمعیت کیفری زندان ها و به تبع آن کاهش آسیب های اجتماعی استفاده از مجازات های جایگزین حبس است.


 امیری با اهمیت خواندن برقراری امنیت پایدار در سطح زندانها بر تعامل های مشترک نیروی انتظامی و زندانها تاکید نمود واظهار داشت : نیروی انتظامی پشتوانه مطمئنی برای زندانها محسوب می شود و امیدواریم با تعامل و همکاری بیشتر با نیروی انتظامی شاهد کاهش جرائم و جمعیت کیفری در زندانها باشیم .


در ادامه سردار ناظری فرمانده نیروی انتظامی استان کرمان نیز گفت : ورود هر فرد به مجموعه زندان باعث نگرانی پلیس است چرا که اعتقاد ما بر این است اگر اقدامات صیانتی و پیشگیری توسط نهادهای اجتماعی، فرهنگی، آموزشی و خصوصا خانواد ه ها به موقع انجام می گرفت شاید گذر این افراد به زندان نمی افتاد و به عنوان عناصر فعال در چرخه های مختلف سطح جامعه فعالیت می‌کردند.


فرمانده انتظامی استان کرمان گفت: تعداد محدودی نیز به واسطه شرایط زندگی و وضعیت نامطلوب خانواده، ارتباطات نامعقول با افراد مجرم و تبهکار و در نتیجه هنجارشکنی در جامعه راهی جز مقابله و نگهداری آنها در چهار دیواری زندان به منظور آسایش و آرامش جامعه وجود ندارد.


وی ابراز امیدواری کرد: مجموعه زندان با فعالیت های مناسب در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، آموزشی و توجه به بعد معنوی و آموزه‌های دینی بتوانند در راستای اصلاح افراد مجرم و بازگرداندن دائمی آنها به جامعه و خانواده گام بردارند.


سردار ناظری تصریح کرد: توجه به اقدامات پیشگیرانه در بخش‌های مورد اشاره می تواند زمینه ی الگو پذیری از ایدئولوژی و جهان‌بینی مکتب ما را عملا اجرائی کند.


وی بیان کرد :امیدواریم با رونق در بخش‌های مختلف جامعه شاهد کاهش قابل توجه ورود افراد به مجموعه زندان و آزادی دائمی زندانیان به سطح جامعه و کانون گرم خانواده هایشان باشیم.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*