اخبار کوتاه

نشست صمیمی مدیر کل زندانهای کرمان با مدیر کل ورزش و جوانان استان

مدیر کل زندانها و هیئت همراه با مدیر کل ورزش و جوانان استان دیدار و گفت وگو نمود .

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان کرمان : امیری  در این دیدار ضمن تبریک عید سعید قربان گفت : تربیت بدنی رکن اصلی و اساسی کاهش آسیبهای اجتماعی در جامعه است.

 وی افزود: افزایش هزینه های تربیت بدنی در بدنه جامعه نقش بسزائی دارد . در حالی که کمبود بودجه باعث می شود جوانان در آینده ای نه چندان دور به خاطر نبود امکانات ورزشی و تفریحات سالم سر از زندان در بیاورند .

درادامه این جلسه رمضان امیری مدیرکل زندانهای استان ضمن تقدیر و تشکر از مدیرکل سازمان ورزش وجوانان استان ، ورزش را امری ضروری برای تمامی انسانها دانست وافزود: ورزش نه تنها برای زندانیان ، بلکه برای همکاران ما در زندان و همچنین سربازان وظیفه امری ضروری واجتناب ناپذیر است . لذا زندانیان بدلیل شرایط نامساعد روحی ، روانی و محدودیت های دوران حبس ، نیازمند توجه بیشتر و نگاه ویژه ای در این خصوص از سوی سازمان ورزش و جوانان خواهند داشت .

 امیری با ورود به بحث ورزش در زندان بیان داشت: تا توانسته ایم در جهت ورزش گامهای بزرگی برداشته ایم و لازمه تداوم این مهم حضور گرم و صمیمی عزیزان و کارشناسان تربیت بدنی در زندان است.

 وی  تاکید کرد تلاش می کنیم سالنهای ورزشی را بهتر تجهیز کنیم چرا که معتقدیم تاثیر بسزائی درکاهش آسیب رفتارهای پرخطر در زندانها دارد .

 وی  افزود : در بین مددجویان ورزشکاران خوبی داریم که متاسفانه به خاطر عدم اعتبارات کافی و جمعیت کلان زندان امکان برخورداری اکثریت از امکانات ورزشی مقدور نیست.

امیری  ابراز امیدواری کرد که با انعقاد تفاهم نامه بین طرفین بتوان از تجربیات مسئولین امر در حوزه ورزش استان استفاده بهینه کرد و گام مثبتی در جهت سالم سازی زندانیان برداشت .

در ادامه امیری خراسانی مدیر کل ورزش و جوانان استان بیان کرد: در زندان کار کردن جزومشاغل سخت می باشد که انسانهایی با اراده و ایمان قوی می توانند در این مجموعه کار نمایند و نیاز است از لحاظ روحی و روانی و جسمی در سطح عالی باشند و این امر درسایه ورزش و تقویت جسم و روح امکان پذیر خواهد بود

وی افزود : با آشنائی که از زندانها داریم فضای ورزش به ویژه ورزشهای صبحگاهی در زندانها حاکم می باشد و زندانیان نیز جزئی از جامعه ما می باشند که باید نهایت سعی و تلاش خود را در راستای سلامت آنها انجام دهیم ..

رئیس اداره فرهنگی و تربیتی اداره کل زندانهای استان نیز گفت : رسالت اصلی ما در سازمان زندانها اصلاح و تربیت است و ما در سازمان زندانها به دنبال پنج اصل مهم هستیم که سه اصل آن سلامت جسم و روح و روان است.

حجت الاسلام مقبلی از تشکیل و راه اندازی انجمن های ورزشی در زندان استان گفت و با ابراز امیدواری کرد که با راه اندازی انجمن های ورزشی بتوانیم در راستای اهداف سازمان زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی قدم برداریم .

پرویز سلیمانی مدیر زندان مرکزی نیزگفت:آسیبها و مشکلات روحی و روانی افراد و مددجویان با ورزش درمان می شود.

عبدلی نژاد رئیس  حفاظت و اطلاعات زندانهای استان نیز گفت:ورزش وسیله ای برای پاکسازی فرد و برگرداندن او به دامان اجتماع است.

همچنین افزود:ما باید برای امر ورزش به همه قشرها توجه خاصی را داشته باشیم بالاخص سربازان وظیفه ای که در زندانها خدمت می کنند.

در پایان جلسه تفاهم نامه همکاری بین دو مجموعه به امضاء رسید.

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*