اخبار کوتاه

معاون سلامت و اصلاح تربیت اداره کل زندانهای استان کرمان : میانگین سنی زندانیان استان ۳۳ تا ۳۹ سال است

دومین نشست هم اندیشی مدیران عامل انجمن های حمایت از زندانیان –روسای زندانها و مسئولین اداره کل زندانهای استان کرمان با حضور امیری مدیر کل ، سلیمانی معاون سلامت اصلاح و تربیت ، مدیران عامل انجمن حمایت از زندانیان استان و مدیران و روسایی ادارات زندانها و روسای واحدهای ستادی اداره کل در زندان قدیم بم به مدت ۲ روز برگزار گردید .
به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان کرمان پرویز سلیمانی معاون سلامت اصلاح و تربیت اداره کل زندانهای استان ضمن خیر مقدم به حاضرین از همکاری خوب دستگاه قضائی استان ، ریاست دادگستری و دادستان ، قاضی ناظر زندان بم به واسته همکاری های و نگاه مثبت آنان به زندان تقدیر و تشکر نمود .
معاون سلامت اصلاح وتربیت اداره کل زندانهای استان رویه دستگاه قضایی استان را کاهش جمعیت کیفری دانستو افزود: احکامی که از سوی دستگاه قضا صادر می شود همچون گذشته حبس محور نمی باشد و با استفاده از پابندهای اکترونیکی و مجازات های جاگزین رویه خوبی در دستور کار قضات قرار گرفته است که باعث تثبیت جمعیت کیفری و جلوگیری از افزایش جمعیت کیفری شده است که جا دارد از دادستان محترم و قاضی ناظر زندان که در جلسه حضور دارند کمال تشکر و قدر دانی را داشته باشیم .
سلیمانی میانگین سن محکومین را ۳۹ تا ۳۳ سال عنوان کرد و افزود : باید زندانها جامعه محور شوند و از توان دیگر ارگانها در جهت استفاده رفع نیازهای اولیه زندانیان و خانواده زندانیان ، رفع مشکل مسکن و تامین دیگر نیازها آنها اقدام نمود .
وی در دومین جلسه مشترک مدیران و روسای زندانها با مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان گفت : هدف از برگزای این نشست ها توسعه خدمات حمایتی ، توامند سازی خانواده زندانیان ، پیشگیری و کاهش آسیب ها ، اشتغال و حرفه آموزی زندانیان و خانوادهایشان دانست .
سلیمانی توامند سازی اقتصادی انجمن های حمایت از زندانیان و ارائه خدمات پایدار به خانواده زندانیان را موثر در کاهش آسیب به این قشر ددانست و گفت : کمک گرفتن از خیرین و سایر نهاد های مردمی در جهت هم افزایی و تامین نیازهای ضروری خانواده زندانیان است .
معاون سلامت اصلاح وتربیت اداره کل زندانهای استان نقش انجمن های حمایت از زندانیان را در کاهش آسیب های اجتماعی را بسیار ارزشمند دانست و افزود : باید علاوه بر توسعه کمی ، کیفیت خدمات نیز افزایش پیدا کند که خدمات حمایتی و معیشتی می تواند تاثیر مستقیم بر ایجاد اشتغال و بستر مناسبی در جهت بازگشت شرافتمندانه آنان به جامعه محیا سازد .
وی گفت: انجمن حمایت از زندانیان رسالت خطیری به عهده دارد و باید با استفاده از کارشناسان و مددکاران مجرب مشکلات زندانیان و افراد تحت تکفل خود را مورد برسی قرار دهد و از توان حد اکثری انجمن حمایت با کمک خیرین در جهت کاهش آسیب ها و مشکلات قدم بردارد.
سلیمانی به گستره فعالیت های انجمن حمایت اشاره کرد و ازعان داشت: مدیران عامل انجمن ها باید بخشهای مختلفی از جمله ؛ تامین تغذیه مناسب، برگزاری کارگاه های آموزشی و تربیتی، توسعه اشتغال و حرفه آموزی، ارائه اقدامات بهداشتی و درمانی ، ارائه خدمات مشاوره ای و مددکاری با رعایت و اجرای قانون و مقررات فعالیت نماید.

در ادامه میرشکاری مسئول اشتغال اداره کل گزارشی درخصوص اشتغال زندانیان به صورت کار معین و اشتغال درجا توسط ادارات زندان ، انجمن های حمایت و بنیاد تعاون ارائه نمود.
در بخش دیگری حجت الاسلام مقبلی رئیس مرکز مراقبت های پس از خروج اداره کل زندانهای استان ضمن ارائه گزارشی از عملکرد انجمن حمایت، بنیاد تعاون ، و مددکارآن زندانهای استان از وضعیت اشتغال و حمایت از زندانیان و خانواده آنان رتبه بندی های صورت گرفته توسط مرکز را قراعت نمود و در ادامه کارگروه های تخصصی را در سه کمیته با محور نقش زندانها در تقویت انجمن های حمایت – نقش انجمن های حمایت در اصلاح و تربیت زندانیان و حمایت ازخانواده مددجویان – نقش انجمن های حمایت در کاهش بازگشت مجدد زندانیان به جرم تشکیل ومباحثی را در این خصوص مطرح و تصمیمات لازم را در این کارگروه ها اتخاذ نمودند.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*