اخبار کوتاه

معاون سلامت ، اصلاح و تربیت اداره کل زندانهای استان کرمان معرفی شد

در جلسه ای با حضور یدالله موحد رئیس کل دادگستری استان کرمان،سردار رضا بنی‌اسدی‌فر فرمانده انتظامی استان کرمان ، امیری مدیرکل زندان‌های استان کرمان ،روسای زندانها ، روسای ستادی اداره کل زندانها و جمعی از کارکنان ، پرویز سلیمانی به عنوان معاون سلامت، اصلاح و تربیت اداره کل زندانهای استان کرمان معرفی شد.

یه گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان کرمان :مدیر کل زندان های استان کرمان در مراسمی پرویز سلیمانی را به عنوان معاون سلامت،اصلاح و تربیت اداره کل زندان ها معرفی کرد.

در این نشست رمضان امیری ضمن تشکر از کرامت عبدلی نژاد به عنوان معاون سلامت، اصلاح و تربیت اداره کل زندان‌ها، از  پرویز سلیمانی  که به عنوان مدیر زندان مرکزی فعالیت داشته تشکر کرد.

در ادامه گفت : مدیریت زندان مرکزی یک انرژی ویژه می خواهد و این به راحتی به دست نمی آید.

این مقام مسوول از رییس کل دادگستری، رییس دادگاه، سرپرست دادگاه،د ادستان و معاونینش و قاضی زندان تشکر کرد و گفت : اقدامات موفقیت آمیز اداره کل زندان ها با همکاری و حمایت بی دریغ دستگاه قضایی استان صورت گرفته است.

مدیر کل اداره زندان ها در خصوص تمهیدات دیده شده برای زندان گفت :که نزدیک ۸۰ درصد ورودی های زندانیان مواد مصرف می کنند که اگر آن را ترک کنند یک ماه مرخصی می گیرند و حتی بعد از یک ماه اگر تست اعتیاد آن ها منفی بود می توانند به مرخصی ادامه دهند.

وی افزود : اگر مددجویی که یک جز قرآن را حفظ کند یک ماه مرخصی می گیرد و هر کسی که پنج جز قرآن را حفظ کند عفو مشروط می گیرد. به گفته امیری این حمایت ها به همین محدود نمی شود و اگر افراد خانواده مددجو که در مراکز فنی و حرفه ای مهارت کسب کنند و کارت ارایه دهند فرد زندانی یک ماه مرخصی می گیرد، امیری گفت: با کمک امتیازی که دستگاه قضایی می دهد این گونه حمایت‌ها فقط در کرمان اتفاق افتاده است.

در ادامه این مقام مسوول از دستگاه های حمایتی مثل ستاد دیه، انجمن حمایت از زندانیان و مجموعه بنیاد تعاون در بحث اشتغال و خیریه ها و مددکارانی که به خانواده زندانیان کمک می کنند تشکر کرد و گفت تعداد افراد زیادی هستند که دراین کار خیر شرکت دارند .وی گفت : با توجه به وضعیت معیشتی که خانواده زندانیان دارند، خلا خالی اداره کل زندان ها با نگاه خیرین پر می شود.

مدیر کل زندان ها ی استان گفت :  بازگشت مجدد زندانیان در کرمان ۴۳درصد است که ما تلاش داریم این مقدار تک رقمی شود و مشکلات خانواده ها کمتر شود. وی همچنین گفت : افرادی هستند که به اشتغال و امور فرهنگی زندانیان بعد از آزادی کمک می کنند و در بحث تحصیل فرزندان دانش آموز زندانیان در سال جاری به کمک خیرین نیاز است.

این مقام مسوول افزود : در هر جابه جا شدن مسئولیت ها یک سری خدمات جدید باید ارایه شود که در هر تغییری پیامدهای مثبت آن دیده شود.

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*