اخبار کوتاه

مسابقات ورزشی پرسنل وظیفه زندان های استان کرمان در بافت برگزار شد

مسابقات ورزشی پرسنل وظیفه زندانهای استان کرمان با شرکت ۱۳ تیم در رشته های فوتسال، دو و میدانی و دارت و با هدف تقویت بنیه خدمتی نامبردگان در شهرستان بافت به مدت سه روز و با شرکت ۱۳۰ نفر برگزار شد.
در این مسابقات که در سه رشته مذکور برگزار گردیده بود در رشته فوتسال تیم های اداره کل زندانهای استان، کهنوج و بم به ترتیب مقامات اول تا سوم را از آن خود کردند. همچنین در رشته دو و میدانی به ترتیب تیم های سیرجان، بافت و کانون اصلاح و تربیت ماهان حائز رتبه اول تا سوم شدند.
در رشته دارت نیز تیم های منوجان، بازداشتگاه مرکزی و شهربابک حائز رتبه های برتر شدند.
در مراسم اختتامیه این مسابقات که با حضور مدیر کل زندانهای استان کرمان، ائمه جمعه سه شهرستان بافت، رابر و ارزوئیه و مسئولین اداری و قضایی شهرستان ها برگزار شد رمضان امیری مدیر کل زندانهای استان کرمان گفت: ورزش، کسالت و تنبلی را از انسان زدوده و به وی نشاط و شادابی می بخشد و او را برای انجام کارها و وظایف فردی و اجتماعی آماده و اخلاقش را بهبود می بخشد.
امیری افزود: ورزش، روحیه شجاعت، از خود گذشتگی، مبارزه با ظلم و ظالم و دفاع از مظلوم را در انسان تقویت نموده، اراده وی را قوی می سازد. مدیر کل زندانهای استان کرمان افزود: ما باید قدر دو نعمت جوانی و تندرستی را بدانیم و بهترین بهره ها را از این دو موقعیت زندگی ببریم.
در این مراسم امام جمعه بافت هم طی سخنانی گفت : ورزش، کمک شایانی به ایجاد و تقویت سلامتی جسمانی و روانی می کند، و افرادی که با روش صحیح ورزش می کنند و یا دارای کارهای با تحرک می باشند، سالم تر بوده و عمرشان از افرادی که کارهای بدون تحرک دارند بیشتر است.
حجت الاسلام مهدی زاده افزود: جوانان در تمام جوامع به مثابه نیرویی فعال به حساب آمده که در بسیاری از حوزه های مختلف جامعه به کار گرفته می شوند و هر کجا جوانان امورات را به دست گرفته اند راندمان کار بسیار بالا و پر از انگیزه و امید است.
در ادامه این مراسم حجت الاسلام رضایی نیز گفت: جوانی دورانی است که در آن انسان می تواند به اوج شکوفائی خود دست پیدا کند و زمینه ‌ی کشف استعداد ها و بارور شدن آنها فراهم است لذا جوان در این دوران آینده ی مادی و معنوی خود را مشخص می کند.
رئیس اداره زندان بافت همچنین در ادامه با اشاره به اهمیت ورزش و نقش آن در اجتماع گفت : حرکت و جنبش از ویژگی های حیات انسان و دارای انگیزه و ریشه ای در سرشت او و عاملی برای رشد و سلامت و نشاط اوست، لذا سلامت و تندرستی جامعه مخصوصا جوانان با نهادینه کردن فرهنگ ورزش امکان پذیر است که همه باید به این موضوع اهتمام داشته باشند.
در پایان این مراسم با لوح تقدیر و هدایا از نفرات برتر تقدیر شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*