اخبار کوتاه

مراسم ۲۲اسفندبزرگداشت روزشهدا در اداره کل زندانهای استان کرمان برگزار شد

مراسم ۲۲ اسفند بزرگداشت  روز شهدا با حضور مدیرکل، روسای ادارات ستادی  و کارکنان زندانهای استان کرمان برگزار و از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان کرمان، امیری مدیر کل زندانهای استان در این مراسم با اشاره به این نکته که ۲۲ اسفندماه، روز بزرگداشت شهدا، روز بزرگی برای همه ملت ایران است، اظهار داشت: شهدا درس ایثار، شهادت و جانبازی را از قرآن و ائمه اطهار آموخته اند و روز بزرگداشت شهدا، روز گرامیداشت ایثار، جانبازی، دفاع از اسلام، انقلاب اسلامی، آزادی و حریت و روز تکریم گذشتن از جان در راه رضای خداوند متعال است.

وی با اظهار امیدواری نسبت به این که خداوند همه ما را در مسیر اهداف و آرمان های شهدا قرار دهد، گفت: خانواده های معظم شهدا و ایثارگران حق بزرگی بر گردن همه ملت ایران دارند.

امیری ادامه داد: جامعه ای که فرهنگ ایثار و شهادت را فرهنگ اصلی خود بداند و در مسیر اهداف و آرمان های شهدا حرکت کند و قدر خانواده های شهدا را بداند، به انحراف و انحطاط کشیده نخواهد شد و در مسیر تعالی قرار خواهد گرفت.

به گفته وی، تا زمانی که در این مسیر قرار داریم به نظام، انقلاب و جامعه اسلامی، آسیبی نخواهد رسید.

مدیرکل زندانهای استان خاطرنشان کرد: جامعه ما باید همیشه یاد شهیدان را زنده نگه دارد و به آنان افتخار کند زیرا ما هرچه داریم از ایثارگری و خون پاک شهدا و استقامت و صبر خانواده معظم شهیدان است به عبارت دیگر امنیت امروز، مرهون این ایثارگری ها است.

وی با بیان این نکته که ۱۳ درصد از کارکنان زندانهای استان  را ایثارگران تشکیل می دهند،  اظهار داشت: این ترکیب، می تواند باعث برکت فعالیت های اصلاحی وتربیتی در زندانهای استان  شود و پیامدهای خوبی را برای خدمت به زندانیان که قشر آسیب دیده جامعه  هستند،در پی داشته باشد.

شایان ذکر است در این مراسم که همراه با برنامه های متنوع  ازجمله پخش کلیپ از دوران هشت سال دفاع مقدس  ومرثیه سرایی بود، نخست میرشکاری مشاور امور ایثارگران اداره کل گزارشی از فعالیتهای حوزه مربوطه ارائه وسردار حسنی سعدی مدیر کل بنیادشهید وامور ایثارگران نیزبه بیان خاطراتی از دوران هشت سال دفاع مقدس وهمچنین وضعیت اسرای ایرانی در اردوگاههای عراق پرداخت .

در پایان این مراسم، از تعدادی از کارمندان خانواده معظم شهدا و ایثارگران اداره کل زندانهای استان با حضور مدیرکل، تجلیل شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*