اخبار کوتاه

مدیر کل زندانهای استان کرمان در جمع خانواده زندانیان :تمامی پرسنل زندانها بسیج شده اند برای جلوگیری از آسیب های فرا روی زندانیان وخانواده آنها

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان کرمان،یک دوره آموزش پیشگیری از اعتیاد ویژه همسران زندانیان تحت پوشش انجمن حمایت زندانیان کرمان  با حضور اساتید دانشگاه در محل مرکز آموزش منطقه ۵ برگزار شد، این آموزش در راستای برنامه های آموزشی و حمایتی از همسران زندانیان و ارائه مشاوره های گروهی با هدف پیشگیری از آسیب های احتمالی برگزار شد.

امیری مدیر کل زندانهای استان کرمان در حاشیه این دوره آموزشی  در جمع همسران زندانیان  ضمن تبریک اعیاد شعبانیه گفت: مقام معظم رهبری نگاه ویژه ای به آسیب های اجتماعی دارند وایشان دغدغه دارند نسبت به وضعیت بوجود آمده برای انسانها بویژه در جامعه ایرانی .

وی افزود : مجموعه زندانهای استان نیز بر اساس همین نگاه  تمام توان خود را گذاشته است جهت توانمندسازی خانواده های زندانیان برای کاهش آسیبها وهمچنین جلوگیری از آسیبهای احتمالی .

وی تصریح کرد: بازگشت به شرایط مطلوب بستگی به اختیار و تصمیم و اراده جدی انسان است و البته همراهی، همسوئی و کمک خانواده ها مسیر را به راحتی امکانپذیر می سازد.

امیری خطاب به همسران زندانیان گفت : هر چند ارتکاب جرم و ورود به زندان سرپرستان خانوار برای شما آسیب هایی را به همراه داشته و دشواریهایی را هم از نظر روحی، خانوادگی، مالی و اجتماعی سبب گردیده است.اما مدیریت این موقعیت و آسیب ها و حفظ تعادل خانواده ها و فرزندان از یک طرف و از طرف دیگر پرداختن به عزیزانتان در زندان و حفظ روحیه و امید در آنان به عنوان رسالت بزرگی است که بر عهده شما خانواده ها بوده و انجام صحیح و کامل این رسالت،بازگشت سالم و موفق مددجویان را به خانواده و جامعه سبب می گردد.

مدیرکل زندانهای استان با اشاره به  بالا بودن میزان اعتیاد در خانواده زندانیان  اظهار داشت : امروز دامی که برای شما خانواده زندانیان پهن است از دیگر خانواده ها در جامعه بیشتر است  ودر این قسمت دشمن خیلی موفق بوده ،ولی شما همسران زندانیان که سنگینی  بار مسئولیت زندگی وخانواده در حال حاضردرنبود سرپرست خانواده  بر دوش شماست باید به بحث خانواده وپایه های آن توجه کنید .

وی افزود: بیاییدشما ها ایستادگی کنید وتکیه گاه همسران خود باشیدو در حوره اعتیاد هرچه افراد در باب محاسن مواد می گویند اینها را را قبول نکنید، زیرا اعتیاد دشمن محض است  وستونهای زندگی را خراب نموده وموجب ازهم پاشیدکی خانواده وبوجود آمدن آسیبهای دیگر از جمله طلاق ومفاسد اخلاقی خواهد شد.

امیری در ادامه گفت : ۷۵ درصد از زندانیان جرمشان به نوعی به مواد مخدر ربط دارد وآدم به  هم می ریزد از دیدن این حجم زندانیان در زندان، لذادرداخل زندان برنامه ریزی کردیم زندانی روی تختش هم اگر هست یک کار وحرفه ای را داشته باشد بویژه صنایع دستی واین مهم هم براساس نگاهمان که توانمندسازی زندانیان وخانواده هاست صورت گرفته ومی گیرد .

وی بیان داشت :با تعامل خوبی که با مراجع قضایی داریم وبا نگاه خوب رییس کل دادگستری ودادستان کرمان  زندانیانی که حرفه ای را یاد گرفته وتولیدات دارند نگاه ویژه ای به آنها خواهد شد واز امتیازات ویژه استفاده می نمایند حتی  اکر همسر زندانی  نیز کارت مهارت بگیرد ما برای خود زندانی یک ماه مرخصی اختصاص خواهیم داد.

مدیر کل زندانهای استان در پایان خانواده های زندانی را ستونهای محکم در جهت حفظ و صیانت از فرزندان در غیاب همسران دانست، و ابراز امیدواری کرده تا با توکل و استعانت از خداوند متعال و حفظ روحیه و نشاط خود و خانواده با تمام سختی های موجود با کمک و همکاری مسئولان قضائی و پرسنل خدوم زندانهامقابله کنید و بی شک بر آن فائق خواهید شد.

در ادامه این مراسم زهرا موسی پور مدیر کل امور اجتماعی استانداری گفت توجه ویژه به مسائل مشکلات خانواده زندانیان و ارائه به موقع حمایت های اجتماعی و روانی به آنان می تواند از بروز آسیب  های اجتماعی جدید این خانواده ها جلوگیری کرد .

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*