اخبار کوتاه

مدیر کل زندانهای استان کرمان؛ شهربابک کمترین آمار زندانی جرایم غیر عمد در استان کرمان را دارد

به گزارش روابط عمومی اداره زندان شهربابک؛ همزمان باماه مبارک رمضان؛ جشن گلریزان ویژه آزاد سازی زندانیان جرایم غیرعمد شهرستان شهربابک با حضور امیری مدیر کل زندانهای استان کرمان، موسوی قوام مدیر نمایندگی ستاد دیه در استان کرمان ، حجت الاسلام انصاری امام جمعه، اسدی فرماندار، آقا محمدی رئیس دادگستری، شهسواری دادستان شهربابک و جمعی از مسئولین و خیرین شهربابک در سالن اجتماعات اداره زندان این شهر برگزار شد.

تویسرکانی رییس اداره زندان شهربابک در ابتدای این مراسم گفت: مددجویان مالی که در زندان به سر می برند مجرم نبوده بلکه به واسطه شرایطی در این مکان محبوس شده اند و امروز چشم به دستان پر مهر خیرین دارند.

وی افزود: در سال گذشته با کمک ۸۴ میلیون تومانی خیرین شهربابکی و تخفیف شاکیان؛ ۸ مددجو جرایم غیر عمد از زندان آزاد و به آغوش جامعه بازگشتند.

حجت الاسلام انصاری امام جمعه شهربابک در ادامه انفاق را از اخلاق پسندیده و وظایف مومنین دانست و گفت: مومنان با بخشش و کمک به نیازمندان به ویژه زندانیان جرائم غیر عمد و محکومین مالی زمینه شادی خانواده زندانیان در ماه مبارک رمضان را فراهم کنند.

امیری مدیرکل زندانهای استان کرمان نیزدر این مراسم گفت: از مهمترین اهداف جشن گلریزان علاوه بر جذب کمکهای مردمی؛ فرهنگ سازی، اطلاع رسانی و پیشگیری از جرم می باشد.

وی ضمن بیان این نکته که شهرستان شهربابک کمترین آمار زندانی جرایم غیر عمد در استان کرمان را دارد، افزود: در حال حاضر در این شهرستان ۱۰ زندانی جرائم غیر عمد وجود دارد که برای آزادی آنان ۶۷۲ میلیون تومان لازم است.

اسدی فرماندار شهربابک هم در این مراسم با اشاره به فضیلت بخشش و کمک به زندانیان آبرومند گفت: نیکوکاران با بخشش نه تنها زمینه رضایت خدا و مردم را فراهم می کنند بلکه خود نیز احساس رضایت و آرامش قلبی می کنند.

وی افزود: مردم شهربابک در تمام عرصه های خیر و نیکوکاری همیشه در صحنه هستند .

آقامحمدی رییس دادگستری شهربابک در ادامه با اشاره به تلاش مسئولان دستگاه قضا در مرتفع کردن مشکلات زندانیان نیازمند گفت: هدف از جشن گلریزان کمک به زندانیان جرائم غیر عمد و محکومین مالی از طریق جمع آوری کمک های مردمی خیرین است.

وی افزود: طی یک ماه گذشته بالغ بر ۵ میلیون تومان کارت اعتباری و بیش از ۷ میلیون تومان سبد کالا به خانواده زندانیان پرداخت شده است

در پایان این مراسم باشکوه معنوی خیرین متعهد شدند بالغ بر ۵۵ میلیون تومان به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد شهرستان شهربابک کمک کنند.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*