اخبار کوتاه

مددجویان کانون اصلاح و تربیت میهمان هیئت حضرت رقیه (س)

در ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) هیئت حضرت رقیه(س) کرمان در جمع مددجویان کانون اصلاح و تربیت حضور یافته و با عزاداری فضای آنجا را حسینی کردند .

به گزارش روابط عمومی کانون اصلاح و تربیت کرمان  ،دراین مراسم رمضان امیری، مدیر کل زندان های استان گفت: زندان مانند دماسنج جامعه است هر زمان آمار زندانیان پایین بود نشان از وضعیت خوب جامعه و کاهش جرائم دارد.

وی افزود: در هر ۱۰۰هزار نفر درکشور ۲۷۶نفر زندانی وجود دارد ولی در کرمان در هر ۱۰۰هزار نفر ۴۰۸نفر زندانی وجود دارد.

وی اظهار کرد: جرائم مواد مخدر در استان ۷۱درصد است و در جنوب استان ۸۰درصد جرائم مواد مخدر است.

امیری در ادامه افزود: مدیر کل زندان های استان گفت: ۷۵درصد زندانیان کرمان متاهل و ۸۰درصد آنها بیش از یک اولاد دارند.

وی از بازگشت ۳۸درصدی مددجویان به زندان خبر داد و تصریح کرد: زندان باید محیط سازندگی باشد و بازگشتی در آن برای مددجویان نباشد.

رمضان امیری با تشکر از پیر غلامان حسینی گفت: برخی از مددجویان آزادی خود را مدیون پای منبرهای امام حسین (ع) نشستن می دانند.

وی افزود:در دوسالی که هیئت های مذهبی در جمع زندانیان حضور پیدا کردند در زمینه اصلاح و تربیت و تاثیر گذاری برآنها گام های مثبتی برداشتند که نتیجه خوبی هم در برداشته است.

مقام عالی زندانهای استان با تاکید بر تقویت بعد معنوی در زندانیان در زمینه اصلاح و تربیت آنها اظهار کرد: در راستای اشتغال و کمک به خانواده مددجویان کانون اصلاح و تربیت برنامه ریزی های مفیدی انجام شده است.

در ادامه این مراسم حسین برشان، رئیس کانون اصلاح و تربیت استان کرمان هم گفت : به دلیل تاثیرات خوبی که هیئت های مذهبی در جمع زندانیان زندان مرکزی داشته مقرر شده این هیئت ها در جمع مددجویان کانون اصلاح و تربیت هم حضور مستمر داشته باشند.

وی هدف را آشنایی بیشتر مددجویان کانون با مبانی دینی و نزدیک شدن به معنویات و تقویت بعد معنوی آنها دانست.

وی اظهار کرد: بهترین راه رسیدن به خداوند تکیه به اهل بیت  (ع) و ائمه اطهار و آشنایی با فرهنگ عاشورا است.

برشان با تشکر از حضور هئیت های مذهبی در جمع مددجویان کانون و تاثیر خوب آن خواستار ادامه و حضور مستمر آنها و اجرای برنامه های مذهبی در کانون شد.

در این مراسم تعدادی از اعضای شورای شهر کرمان نیز حضور داشتند و این مراسم با مداحی ، روضه خوانی و سینه زنی همراه بود.

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*