اخبار کوتاه

سوگواری سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) در زندان زرند

با آغاز ماه محرم و ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) ، زندان زرند سراسر سیاه پوش و هر صبح و شب مراسم عزاداری  در نمازخانه و سالن ارشاد برگزار می گردد .

به گزارش روابط عمومی زندان زرند ، به مناسبت آغاز ماه محرم  مراسم عزاداری با حضور ایرانمنش رئیس هئیت های مذهبی شهرستان ،تویسرکانی رییس زندان زرند،رستمی مسئول حفاظت،پوستچی مسئول واحد فرهنگی ، کارکنان زندان و جمع کثیری از مددجویان در هواخوری بند بسته برگزار گردید.

در ابتدای این مراسم علی پوستچی ضمن عرض خیر مقدم به بیان عملکرد واحد فرهنگی و برنامه های پیش رو در ایام ماه محرم پرداخت.

در بخشی دیگر از این مراسم  حجت الاسلام مهدی نجفی از اساتید حوزه استان قم، قیام امام حسین (ع) و وقایع تاریخی قبل از این قیام را به صورت تصویری روایت و تشریح نمود .

وی واقعه عاشورا  را نقطه عطف بزرگی در تاریخ اسلام دانست که نقش اصلاحی و بیدار گرانه ای در فرهنگ مسلمانان ایفا کرد .

 وی افزود: با گذشت ۱۵۰۰ سال از واقعه عاشورا چه شده که هنوز اسم امام حسین (ع) بر دلها پادشاهی می کند .

حجت الاسلام مهدی نجفی در بخشی دیگر از سخنان خود ضمن بیان چرایی گستردگی برپایی عزای امام حسین (ع) بیان داشت:از فرصتی که در اختیار داریم و در مراسمات شرکت می کنیم نهایت استفاده را کرده  و در سفینه نجات امام حسین (ع) قرار گیریم تا بازگشت سعادتمندانه به جامعه داشته باشیم.

در ادامه کربلایی حسن عظیمی مداح هیئت عزاداری رایت المهدی  اخوی مدافع حرم شهید علی عظیمی به مدیحه سرایی و سینه زنی پرداخت.

شایان ذکر است هر صبح قرائت زیارت عاشورا و عصر ها مراسم عزاداری درسالن ارشاد با حضورهیئت رایت المهدی، رییس زندان ،مسئول فرهنگی و جمع کثیری از مددجویان برگزار می گردد.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*