اخبار کوتاه

زندان بم اولین ایستگاه طرح توسعه ورزش های همگانی و زورخانه ای

 به  همت شورای ورزشی اداره کل  زندانهای استان مبنی بر توسعه ورزشهای همگانی جهت کارکنان و  مددجویان با برنامه ریزی و هماهنگی های انجام شده و تعامل با هیئت ورزش همگانی و زورخانه ای استان طرح توسعه ورزش همگانی و زورخانه ای آغاز گردید  که زندان بم  اولین ایستگاه  اجرای این طرح بود .

به گزارش  روابط عمومی اداره زندان بم : با حضور اعضای هیئت پهلوانی و زورخانه ای  استان ،مصطفایی رئیس اداره ارزیابی عملکرد ، بازرسی و پاسخگویی به شکایات  ، نیکنام رئیس اداره  فرهنگي ، کریم قاسمی مسئول تربيت بدني اداره کل زندانهای استان  ، رییس و مسئولین زندان ، قاضی اجرای احکام زندان در زندان بم  این طرح اجرا گردید و  اعضای  تیم ورزش زورخانه ای زندان بم در جمع مددجويان به اجراي برنامه هاي باستاني و حرکات نمايشي پرداختند .

 نیکنام رئیس اداره فرهنگی و تربیتی  اداره کل زندانهای استان  کرمان در این مراسم گفت: پیرو مصوبه شورای ورزشی اداره کل مبنی بر توسعه ورزشهای همگانی جهت کارکنان و مددجویان ،اداره فرهنگی و تربیتی زندانهای استان با برنامه ریزی و هماهنگی های انجام شده و تعامل با هیئت ورزش همگانی و زورخانه ای استان ،طرح حضور و شرکت در برنامه های ورزش همگانی اداره زندان شهرستانها را با حضور مسئولین ستادی اداره کل ، مرشد و مربیان هیئت ورزش پهلوانی و همگانی استان  با عنوان سفیران شیوه زندگی سالم، فعال و بانشاط را آغاز کردند  که  اولین ایستگاه و نقطه ی آغاز این طرح زندان بم تعیین گردید.

وی  به اهمیت و تأثیر ورزش هایی اشاره کرد  و افزود : ورزش پهلوانی و زورخانه ای موجب تقویت باورهای مذهبی در بین مددجویان می گردد .

نیکنام بیان داشت : به منظور تحقق اهداف ورزش و تربیت بدنی و تقویت قوای ذهنی ،کاهش استرس محیط کار و زندان ، ارتقای سطح روانی و جسمانی و در نهایت افزایش کارایی و بهره وری کارکنان اجرای برنامه های مدون و پیوسته ای را در دستور کار داریم .

 وی از مسئولین و داوطلبین این رشته ورزشی که با ورود و رونق دادن این رشته حال و هوای خاصی را در بین مددجویان بوجود آوردند تقدیر و تشکر نمود و گفت : نتیجه این همکاری و تلاش کسب مقام قهرمانی ورزشکاران و  مددجوی کرمانی در سه دوره مسابقات برگزار شده باستانی کشور است .  

پرناک رئیس اداره زندان بم ضمن تقدیر و تشکر از  مربی ، مرشد و اعضای هیئت ورزش زورخانه ای استان و شهرستان بم، رییس اداره فرهنگی و اداره بازرسی اداره کل  بیان نمود : ورزش یکی از مهمترین عوامل اصلی در اصلاح و تربیت مددجویان بوده و انجام منظم ورزش موجب پیشگیری و کاهش آسیبهای داخل زندان و به تبع آنان موجب باز اجتماعی شدن آنان خواهد شد و حضور مسئولین موجب تشویق زندانیان به امر ورزش خواهد شد.

مصطفایی ارزیابی عملکرد ، بازرسی و پاسخگویی به شکایات نیز در اين مراسم با تقدير از فعاليت هاي ورزشي در زندان گفت : ورزش و خصوصاً ورزش هاي باستاني با توجه به ريشه داشتن در فرهنگ اسلامي و پهلواني نقش بسزايي در اصلاح مددجويان و بازگشت سعادتمندانه آنها به جامعه دارد.

 

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*