اخبار کوتاه

رمضان فرصتی برای تهذیب نفس و پالایش روح است

به همت امور بانوان اداره کل زندانها ؛کارگاه آموزشی ” تهذیب نفس” ویژه بانوان با حضور خانم دکتر طباطبائی استاد حوزه و دانشگاه مدرس دوره و خانم نامجو مشاور امور بانوان اداره کل زندانها در مرکز آموزش و پژوهش منطقه ۵ (کرمان) برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان کرمان : خانم دکترطباطبائی استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به برکات و معنویات ماه مبارک رمضان گفت: رمضان فرصتی ارزشمند برای تهذیب نفس، پالایش روح و تقرب به خالق متعال است.
وی افزود : ماه رمضان ماه پاکی، تقوا، آمرزش گناهان، رحمت و فضل پروردگار است همانگونه که انسان ظاهر را آراسته می‌سازد، باید باطن خود را نیز غبارروبی کند.
استاد حوزه و دانشگاه با تاکید بر ترویج فرهنگ روزه گرفتن افزود: یکی از برکات ماه رمضان روزه گرفتن است که موجب بالا بردن عزت نفس و سلامت روانی افراد می شود.
وی با بیان اینکه رعایت احکام و اخلاق اسلامی در ماه رمضان باید تقویت باورهای دینی و مذهبی را همراه داشته باشد اظهار کرد: تشویق و ترغیب بانوان به رعایت اصول و اخلاق اسلامی از رسالت مهم حوزه فرهنگی است که در جهت تربیت و پرورش فرزندانی با روحیه دینی و انقلابی باید صورت گیرد.
خانم طباطبائی خواستار بهره بیشتر از این ماه غفران و رحمت الهی شد و گفت : سعی کنید در این ماه قدر لحظات خود را بیشتر بدانید و در جهت پرورش روح و روان خود گام بردارید .
وی در ادامه مفاهیمی چون پرداختن به اخلاق حرفه ای در محیط کار و خانواده، کاربرد اخلاق اسلامی در کار و رعایت هنجارهای اجتماعی، تلاش در تحکیم خانواده و رعایت شئونات اسلامی و تلاش در عیب پوشی دیگران، استفاده صحیح وبهینه از فضای مجازی و رعایت استاندارد را به کارکنان آموزش داد .
شایان ذکر است در این کارگاه آموزشی بانوان اداره کل ، زندان مرکزی ، بازداشتگاه موقت ، کانون اصلاح و تربیت ، مرکزمراقبت ، مرکز آموزش و ستاد دیه استان حضور داشتند .

 در پایان این جلسه سوالاتی از طرف مدرس دوره مطرح شد و به افرادی که به سوالات پاسخ دادند از طرف امور بانوان  اداره کل هدایایی اهداء شد .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*