اخبار کوتاه

رزمايش مشترك ضد اغتشاش و شورش با حضور مدیر کل زندانهای استان در زندان باز کرمان برگزار گردید.

جهت بالا بردن امنیت زندان و در راستای تعامل بیشتر با یگان های امدادی سطح شهرستان، با هماهنگی های بعمل آمده مانور ضد اغتشاش و شورش در زندان بازکرمان برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان کرمان ، در راستای ارتقای ضریب امنیتی و توان مقابله با شورش و خطرات احتمالی در زندان و مقابله با تهديدات و بالابردن توان رزمي کارکنان رزمایش و با هماهنگی و همکاری یگان حفاظت اداره کل زندان های استان و فرماندهی عملیات منطقه انتظامی شهرستان کرمان و دیگر یگانهای امدادی سطح شهر از جمله هلال احمر،آتش نشانی و اورژانس مانور مشترک مقابله با شورش و گروگانگیری و اطفای حریق با استقرار نیروها برابر طرح در محلهای تعیین شده طبق برنامه های از قبل تعیین شده در زندان باز کرمان اجرا شد.
این مانور با اغتشاش فرضی شروع شد که به محض اعلام خبر؛ پرسنل و یگان حفاظت زندان وارد عمل شدند و با احضار کلیه پرسنل ستادی و شیفتی و با تماس به موقع با مسئولین زندان و پس از اقدامات اولیه تامینی توسط یگان حفاظت زندان و تماس با مرکز ۱۱۰ عوامل انتظامی و نیروهای امدادی منطقه وارد عمل شدند.
در همین راستان مدیر کل زندانهای استان كه از نزديك چگونگی و نحوه اقدامات انجام گرفته را نظارت ومدیریت میکرد در سخنانی ضمن تشکر از همکاری و هماهنگی تمامی نیروها و یگانهای حاضر در رزمایش گفت: رویکرد زندانبانی اسلامی برگرفته از آموزه های دینی است و آنچه در توان جامعه زندانبان است ایجاد محیطی آرام می باشد و این امر نباید ما را از وظیفه اصلی خودمان که همان حفظ و نگهداری و ایجاد امنیت در زندان است خارج کند.
رمضان امیری افزود : از مهمترین دستاوردهای چنین رزمایشی شناسائی نقاط ضعف و قوت نیروهای عمل کننده و آشنائی نیروها با ابزارهای جدید رزمی و ضد اغتشاش است.
لازم بذکر است کلیه اهداف این رزمایش محقق و در حد مطلوب انجام گردید و رزمایش با موفقیت به اتمام رسید.

در این رزمایش  کرامت عبدلی نژاد معاون سلامت ، اصلاح و تربیت ، مصطفائی رئیس اداره بازررسی ، علیرضا عبدلی نژاد رئیس اداره حفاظت و اطلاعات ،سرهنگ اسدی کرم فرمانده یگان حفاظت ،پرویز سلیمانی مدیر زندان مرکزی ، عامری معاون زندان مرکزی نیز حضور داشتند .

2

4

 

5

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*