درخشش کارکنان اداره کل زندانها و خانواده آنان در مسابقات قرآنی مرحله استانی قوه قضائیه

هفتمین دوره مسابقات قرآنی کارکنان و خانواده کارکنان مرحله استانی قوه قضائیه در دو مقطع سنی بزرگسالان و فرزندان در رشته های شفاهی (حفظ-قرائت-ترتیل-اذان) و رشته های کتبی مقطع سنی زیر ۱۶ سال (حفظ موضوعی و درک مفاهیم ) در دادگستری استان با حضور کلیه ی دستگاه های قضائی استان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان کرمان : آیین اختتامیه هفتمین دوره مسابقات قرآنی کارکنان و خانواده کارکنان  که با حضورنماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان ، موحد رئیس کل دادگستری استان ، امیری مدیر کل زندانها و جمعی از نخبگان قرآنی این دستگاه در محل سالن اجتماعات شهید نوروزی زاده دادگستری کرمان برگزار گردید ،نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان در آیین اختتامیه هفتمین دوره مسابقات استانی قران کریم کارکنان قوه قضائیه در استان کرمان گفت : مسابقات قرآنی راه انس انسان با خداوند را فراهم می کند تا انسان در گام بعدی قرآن را در زندگی پیاده و عملیاتی کند.

وی اظهار داشت: باید تلاش کرد خانواده، رفتار و کردار ما قرآنی شوند و این امر جز با انس قرآن محقق نمی شود و مسابقات قرآنی  زمینه این مهم را فراهم نماید .

وی تاکید کرد: گام دوم در انس گرفتن با قرآن کریم این است که خوی و خصلت های خود را قرآنی کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان با اشاره به برگزاری مسابقات قرآن کریم گفت: قوه قضائیه در کنار خدمات ارزشمندی که به جامعه ارائه می دهد اقدامات فرهنگی نیز انجام می دهد که قابل تقدیر است.

امام جمعه کرمان بیان کرد: قرآن کریم کتاب کلاسیک و علمی خاص نیست بلکه قرآن به بیان خود کتاب زندگی و هدایت است لذا این کتاب شان  و منزلت بالایی دارد زیرا شرافت و اشرفیت انسان را پشتیبانی می کند.

وی  افزود : اگر انسان به آیات این کتاب عمل کند انسانی با شرافت می شود لذا هر چه تلاش کنیم و با قرآن مانوس شویم و قرآن در همه صحنه های زندگی ما حاضر باشد آن شرافت ذاتی و اشرفیت انسان تامین خواهد شد.

 در ادامه رئیس کل دادگستری استان کرمان با اعلام اینکه کرمان آمادگی و ظرفیت برگزاری مسابقات کشوری قرآن کریم قوه قضائیه را دارد،گفت: اشاعه و التزام به فرهنگ قرآنی در قوه قضائیه  یک ضرورت است.

یدالله موحد اظهار داشت: دستورالعمل حفظ کرامت انسانی در قوه قضائیه برگرفته از تعالیم قرآنی است.

نماینده عالی دستگاه قضائی در استان کرمان گفت:طی دو روز گذشته  ۶۶۷ نفر از کارکنان دستگاه قضائی استان به همراه اعضای خانواده آنها در مرحله استانی مسابقات قرآن کریم  به رقابت با یکدیگر پرداختند.

رئیس شورای قضائی استان کرمان عنوان کرد:از بدو تأسیس معاونت فرهنگی در قوه قضاییه اهتمام  این معاونت بر این است که برنامه های متنوع فرهنگی را در سطوح مختلف دستگاه قضایی کشور تدوین و اجرا نماید و در این زمینه اقدامات موثر و مفید هم صورت داده است .

وی ادامه داد:در این میان فعالیت های فرهنگی ، برنامه های قرآنی از جمله برگزاری مسابقات سراسری قرآن مجید در میان قضات و کارکنان قوه قضاییه از اقدامات برجسته و ستودنی این معاونت است.

موحد گفت: حقیقتاً تلاش شده است که از تمامی ظرفیت ها و امکانات و فرصت های ارزشمند در منابع انسانی بهره مناسب گرفته شود و بر اساس منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) سبک زندگی اخلاق حرفه ای در دستگاه عدالت براساس معارف عالیه قرآن کریم استوار گردد

نماینده عالی دستگاه قضائی در استان کرمان افزود: برگزاری این مسابقات موجب انس بیشتر کارکنان با قرآن کریم  وهمچنین  توسعه و ترویج  فرهنگ قرآنی در بدنه دستگاه قضایی می شود وسطح  آگاهی های قرآنی کلیه همکاران و خانواده آنها چه در دادگستری‌ها و چه سازمانهای تابعه ارتقاء پیدا می کند

موحد خاطرنشان ساخت:از طریق این مسابقات نخبگان قرآنی دستگاه قضایی شناسایی و معرفی و از توانمندی آنان بهره برداری خواهد شد

وی ادامه داد:حقیقتاً این مسابقات انگیزه کارکنان و خانواده های آنان را برای تداوم آموزش قرآن کریم افزایش داده است و مشارکت ۶۶۷ نفر از کارکنان قوه قضاییه در مسابقات سال جاری در استان کرمان گویای همین واقعیت است .

موحد ادامه داد:اشاعه و التزام به فرهنگ قرآنی در لایه های  مختلف دستگاه قضایی یک ضرورت است چراکه با توجه به مسئولیت خطیر کارکنان این دستگاه و تهدیدها و لغزش ها و خطراتی که متوجه آنان است بیش از کارکنان سایر نهادها است.

  امیری مدیر کل زندانهای استان کرمان نیز ضمن قدر دانی از  میزبانی  خوب دادگستری کرمان و خدا قوت به کارکنان قرآنی و خانواده آنان  به ارائه گزارشی از فعالیت های قرآنی در  زندانهای استان پرداخت و گفت : در هفتمین دوره مسابقات قرآنی کارکنان و خانواده کارکنان قوه قضائیه ۳۷۷ نفر شرکت کننده از  اداره کل زندانها در این دوره از مسابقات حضور داشتند.

 وی افزود : تعداد برگزیدگان کلیه ی دستگاههای قضائی استان در این دوره از مسابقات ۷۵ نفر بودند که از این تعداد ۴۳ نفر از اداره کل زندانها در این دوره از مسابقات حائز رتبه های برتر شدند. در رشته های کتبی فرزندان زیر ۱۶ سال در سطح دستگاههای قضائی استان ۱۰ نفر برگزیده شدند که همه ی آنان از اداره کل زندانها بودند و در رشته های شفاهی تعداد ۳۳ نفر حائز رتبه برتر گردیدند .

 لازم به ذکر است مسابقات کتبی بزرگسالان به صورت اینترنتی برگزار گردیده که تا کنون رتبه های برتر این مسابقات اعلام نشده است .

 اسامی برگزیدگان اداره کل زندانها به شرح ذیل می باشد :

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*