اخبار کوتاه

رئیس کل دادگستری استان کرمان :باید سیمای رحمانی زندانبانی به مردم نشان داده شود

رئیس کل دادگستری استان کرمان با تاکید براینکه ارتقاء منزلت و جایگاه زندان و زندانبانی ضرورت دارد،گفت:بایستی با استفاده از شیوه های هنرمندانه یک سیمای رحمانی از زندانبانی در ذهن مردم شکل گیرد.

یدالله موحد در اولین نشست هم اندیشی روسای زندان ها،مدیران عامل انجمن های حمایت زندانیان استان کرمان اظهار داشت:متاسفانه در گذشته همواره یک چهره خشن و از زندان به عنوان یک شکنجه گاه در ذهن مردم و مخاطبان تصویر سازی شده است در حالی که زندان یک مکان اصلاح وتربیت است.

نماینده عالی دستگاه قضائی در استان کرمان تصریح کرد:زندانبان یک انسان و معلم خیرخواه و خیر اندیش است که دغدغه ای اصلی او اصلاح و بازپروری شخصیت زندانی در جهت بازگشت سعادتمندانه مددجو به جامعه و زندگی است .

وی خطاب به مسئولان زندان های سراسر استان کرمان گفت:اگر بخواهیم در حوزه اصلاح و تربیت موفق باشیم باید توجه ویژه ای به سرمایه های سازمان که همان منابع انسانی و جایگاه ومنزلت اجتماعی زندان و زندانبانی است داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه کار اصلی زندانبان اصلاح و تربیت مجرمین است،گفت:تمامی اقدامات زندان با هدف کاهش جمعیت کیفری زندان ها و اصلاح و تربیت مددجویان صورت می پذیرد و باید از ظرفیت های مدنی،اجتماعی و توان دستگاه های مختلف استفاده کرد.

رئیس شورای قضائی استان کرمان تاکید کرد:نگاه مردم و جامعه بایستی نسبت به مجازات حبس تغییر یابد زیرا زندان مخصوص مجرمین خطرناک و جرائم سنگین است.

  حجه الاسلام مقبلی رئیس مرکز امور خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج زندانیان استان  نیز ضمن تشریح برنامه ها و سیاستهای اجرایی اداره کل اقدامات تامینی مبنی بر توسعه برنامه های انجمن ها و کیفی شدن امور با هم اندیشی و هم فکری مدیران عامل انجمن های حمایت، به ایجاد زمینه لازم جهت رونق هر چه بیشتر امور و گرایش انجمنها به درآمد زایی مستمر از طریق فعالیتهای اقتصادی وتولیدی به منظور دستگیری خانواده های نیازمند زندانیان اشاره نمود.

درادامه رمضان امیری،مدیرکل زندان های استان کرمان ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های انجمن های های حمایت از زندانیان سراسر استان،گفت: حمایت های یدالله موحد،رئیس کل دادگستری استان کرمان از مجموعه زندان بی نظیر و همواره مایه دلگرمی مسئولین زندان است.

 وی ضمن تاکید بر لزوم برگزاری جلسات هم اندیشی و همفکری مدیران عامل انجمن های حمایت از زندانیان ، پویایی و شکوفایی انجمن ها را از مشخصه های برگزاری این جلسات عنوان کرد.

 در خاتمه روسای زندانها ، روسای ستادی و مدیران عامل انجمن حمایت به بحث و تبادل نظر پرداختند و به مناسبت شهادت سید و سالار شهیدان  و یارانشان  یکی از مداحان  اهل بیت  (ع) به مدیحه سرایی پرداخت .

 

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*