اخبار کوتاه

رئیس جدید مدرسه شهیدماهانی زندان مرکزی کرمان معرفی شد

جلسه معارفه رئیس جدید مدرسه شهید ماهانی زندان مرکزی کرمان با حضور حجت‌الاسلام نیک‌نام رئیس اداره فرهنگی و تربیتی اداره کل زندان‌های استان کرمان، روشان مدیر زندان، برشان معاون اصلاح و تربیت زندان، حجت‌الاسلام انجم‌شعاع مسئول فرهنگی زندان و جمعی از کارشناسان اداره کل و زندان مرکزی در محل سالن کنفرانس این اداره برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی زندان مرکزی کرمان: در ابتدای این جلسه حجت‌الاسلام شمسی مسئول واحد آموزش زندان مرکزی ضمن خیرمقدم و تبریک ماه مبارک رمضان گفت: تعلیم و تعلم از مهم‌ترین امور سعادت‌آفرین بشر است و از این‌ رو قرآن انسان‌ها را به آموختن و دانش‌آموزى فرامی‌خواند و آن‌ها را تشویق و ترغیب می‌کند تا دانش‌آموزى را در اولویت برنامه‌ریزى هدایتى و تربیتى جامعه اسلامی قراردهند و با بی‌سوادى مبارزه کنند.


وی در ادامه به ارائه گزارشی از فعالیت‌های آموزشی صورت گرفته در مدرسه شهید ماهانی پرداخت.


مدیر زندان مرکزی کرمان نیز در این مراسم ضمن تقدیر از زحمات آقای امیری و رویکرد خوب ایشان، گفت: تشویق مددجویان به علم‌آموزی و ادامه‌ تحصیل در زندان‌ها اقدامی موثر در امر کاهش جرم و موثرترین راهکار برای بازگشت سعادتمندانه زندانیان به جامعه و خانواده است.


روشان ادامه داد: اعتقاد داریم امنیت در سایه امور فرهنگی به دست می‌آید و چنانچه فعالیت‌ها و اقدامات مجموعه زندان‌ها در راستای اصلاح و تربیت مددجویان باشد خود به خود امنیت نیز حاصل می‌شود.


وی همچنین از مدیریت جدید مدرسه خواست علاوه بر ادامه‌ی برنامه‌های مدیریت سابق با برنامه‌ها و ایده‌های جدید باعث رونق گرفتن هرچه بیشتر فعالیت‌های مدرسه باشد.


در ادامه حجت‌الاسلام  نیک‌نام با اشاره به اهمیت آموزش و آموختن در دین مبین اسلام، گفت: سفارش و تأکيد بسيار اسلام بر علم‌آموزي تا جايي است که نخستين آياتي که بر پيامبر بزرگوار اسلام نازل شد، سفارش به خواندن بود.


رئیس اداره فرهنگی و تربیتی اداره کل زندان‌های استان کرمان اظهار کرد: تحصيل علم از نظر اسلام يک ضرورت مطلق است و هيچ قيد و شرطي ندارد؛ نه قيد زماني، نه قيد مکاني وفردي و نه هيچ قيد و محدوديت ديگري.


وی افزود: از فعالیت‌های شاخص زندان‌های کرمان  ،تلاش برای سوادآموزی و ارتقاء سطح دانش و آگاهی زندانیان است.


نیکنام  بیان داشت : آمارها و شواهد نشان می‌دهد زندانیانی که در حوزه تعلیم و علم‌آموزی مشارکت فعال دارند کمترین بازگشت مجدد را به زندان داشته‌اند.

گفتنی است در پایان این نشست ضمن تقدیر از زحمات امیری که به درجه بازنشستگی نائل شده بود، کریم‌زاده به عنوان رئیس مدرسه شهید ماهانی معرفی گردید.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*