اخبار کوتاه

نماینده ولی فقیه وامام جمعه کرمان :اگر افراد هنجارهای جامعه را رعایت کنند پایشان به زندان باز نمیشود

نماینده ولی فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه  ،اگر افراد هنجارهای جامعه را رعایت کنند پایشان به زندان باز نمیشود  گفت :آدمیزاد خطا واشتباه از آن سر می زند ،بعضی از خطاها مجرمانه است وپای افراد را به زندان می کشد ،هنر این است که این خطاها تکرار نشود .

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای  استان کرمان ، حجت‌الاسلام و‌المسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی در دیدار با مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان کرمان و کارکنان زندان ،با اشاره به اینکه در روایات دینی آمده است هر عملی که سخت‌تر باشد ثواب آن بیشتر است اظهار داشت: در مجموعه زندان‌ها کارکنان علاوه بر کارهایی که انجام می‌دهند روح و روان آن‌ها نیز تحت تاثیر است و این نیز به ثواب کار آنها اضافه می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با بیان اینکه نگاه اسلام به زندان برای مجازات است افزود: فرصت تادیب و فرصت ترمیم روحی دو فرصت در کنار این مجازات است که کار جبهه فرهنگی را سخت می‌کند.

وی با اشاره به اینکه در زندگی انسان خطاهایی سر می‌زند و پای آنها به زندان باز می‌شود که عدم بازگشت آن به زندان اهمیت دارد بیان کرد: فعالیت در زندان کار ساده‌ای نیست وباید این ادب شدن ومجازات به شکلی باشد که فرد مجرم دیگر مرتکب جرم وخلاف نشود.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با بیان اینکه آسیب‌های اجتماعی زیادی خانواده‌های زندانیان را تهدید می‌کند گفت: اگر هر حوزه‌ای در جامعه کار خود را به خوبی انجام دهد آمار زندانیان کمتر می‌شود.

علیدادی‌سلیمانی افزود: در عقبه زندانی یک خانواده است که مورد ظلم قرار می‌گیرد و زندانی حق و حقوق خانواده خود را تضییع می‌کند و این امر نیز می‌تواند سهمی در آسیب‌های جامعه داشته باشند و این خانواده می‌تواند یک تهدیدی در جامعه باشد،لذا میطلبد تمهیدی اندیشید که خانواده زندانیان دچار مشکل نشوند.

وی با اشاره به اینکه با همدلی و همفکری همه مسئولان می‌توانند سبب رویدادهای خوب در استان شوند افزود: با همدلی و همفکری همه مسئولان، جریان فرهنگی استان می‌تواند بسیار قوی‌تر و همفکرتر وارد حوزه‌های مختلف شده تا شاهد کاهش بروز آسیب‌های اجتماعی باشیم .

در این دیدار  امیری مدیر کل زندانها استان هم با اشاره به وجود ۱۲ مجموعه نگهداری زندانیان در استان گفت : توجه این اداره بر تربیت فرهنگی ، مذهبی ، ورزشی ،هنری وحرفه آموزی زندانیان است .

امیری افزود :استفاده از آموزه های دینی در کلاسهای آموزشی تاثیر به سزایی در نگرش زندانیان وباز گشت سعادتمندانه آنها به خانواده وجامعه  داشته است .

وی با اشاره به تعامل وهمکاری خوب آموزش وپرورش  با مجموعه زندانها گفت : در حال حاضر تعداد ۳۰۶ نفر از مددجویان در دوره های سواد آموزی مشغول به تحصیل هستند و با اخذ مجوز تاسیس مدارس وابسته در ۵ زندان تعداد ۳۷۲مددجو در دوره های اول ودوم متوسطه  تحت تعلیم قرارگرفته اند.

مدیر کل زندانها ی استان کرمان از جشنهای گلریزان  در ماه رمضان  با همکاری صدا وسیمای مرکز کرمان یاد کرد و بیان داشت : از سال ۱۳۸۰با پرداخت مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال به صورت بلاعوض از محل کمکهای مردمی وخیرین زمینه آزادی تعداد ۱۳۵۳ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد فراهم شده است واز زندان آزاد شده اند.

امیری اظهار داشت :  خانواده زندانیان از مهمترین اقشار آسیب دیده جامعه هستند ودر همین راستا انجمن حمایت از زندانیان کرمان   از ابتدای سال جاری مبلغ ۱۲ میلیارد ریال به طرق مختلف   مستمری به خانواده ها پرداخت نموده  است .

مدیر کل زندانهای استان در پایان ابراز امیدواری کرد با حمایت ها ورهنمودهای  عالمانه نماینده ولی فقیه وامام جمعه کرمان ،اداره کل زندانهای استان بتواند با همکاری بخشهای مختلف فرهنگی واقتصادی گامهای موثرتری در جهت کاهش آسیب های اجتماعی وبالطبع کاهش جمعیت کیفری زندانها بردارد .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*