اخبار کوتاه

مدیر کل زندانهای استان کرمان با فرمانده سپاه ثارالله دیدار کرد

به منظور همکاری ، تعامل بیشتر و استفاده از ظرفیتهای سپاه ثارالله استان ،مدیر کل زندانهای استان کرمان با فرمانده سپاه ثارالله کرمان در هفته دفاع مقدس دیدار کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان ، در این جلسه که تعدادی از مسئولین ستادی ، مدیر کل زندانها را همراهی می کردند رمضان امیری تعاملات و همکاری بیشتر در حوزه های مختلف را خواستار شد.
امیری ضمن تبریک هفته دفاع مقدس و تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان و با اشاره به روحیه بسیجی و انقلابی کار کنان زندانها در شرح وظایف و دلسوزی مضاعف در اجرای برنامه های اصلاحی گفت: ما خود را سرباز نظام و ولایت می دانیم و معتقد بر این اصلیم که با روحیه بسیجی می شود شغل سخت زندانبانی در مواجهه با مخلین نظم و آسایش مردم با رویکرد تقویت بنیه اعتقادی و آموزش برنامه های دینی در راه بازگشت سعادتمندانه آنان به جامعه مؤثر باشیم.
این مقام ارشد زندانهای استان ضمن ارائه گزارشی از وضعیت و اقدامات صورت گرفته در زندانها برای تأمین امنیت جامعه و پیاده سازی برنامه های تربیتی برای محبوسین در بند ، تصریح کرد: زندانهای استان علاوه بر دقت بر تأمین امنیت و ارتقاء این مهم در وظیفه ذاتی خود ، گسترش و ترویج برنامه های دینی و مذهبی ، کلاسهای قرآنی ، آموزشهای فنی و حرفه ای ، اشتغال ، برنامه های فرهنگی و هنری همراه با اجرای سیاستهای ابلاغی قوه قضائیه و سازمان زندانها از جمله طبقه بندی زندانیان ، دستورالعمل کاهش جمعیت کیفری ، پیگیری مشکلات محکومین مالی جهت استخلاص از حبس ، مراقبت بعد از خروج برای زندانیان ، حمایت ازخانواده های بی بضاعت و … از جمله کارهای انجام شده در راه تکریم و توجه به کرامت انسانی زندانیان و خانواده های آنان است که توفیقات خوبی نیز نصیب زندانهای استان شده است.
رمضان امیری در ادامه با بیان ظرفیتهای سپاه در کمک به زندانها و ارتقاء تعاملات بیشتر گفت: از آنجایی که سپاه ثارالله استان دارای نیروهای دلسوز و زحمت کشی است و اعتماد وافر داریم که صادقانه در راه اعتلای اهداف نظام و اهداف ترسیمی خواسته شده تلاش خواهند نمود.
وی گفت: انتظار می رود که امور زندانها را نیز به عنوان یک جامعه هدف در نظر داشته باشند و در حوزه های مختلف با ما همکاری داشته باشند.
وی اظهار داشت: زندان یک دستگاه حاکمیتی و امنیتی بوده و افراد محبوس در آن نیاز به رسیدگی بیش از پیش دارند تا به جز درد حبس و اجرای عدالت مشکل دیگری نداشته باشند لیکن بهداشت و درمان آنان، بر نامه های فرهنگی ، اشتغال و حرفه آموزی ، اعطاء تسهیلات خود اشتغالی ، حمایت از خانواده های آنان و کمک به اهداف زندانبانی اسلامی همدلی و هم اندیشی سپاه و زندانها را می طلبد تا در حد امکان مشکلات زندانهای استان در حوزه های مذکور مرتفع شود.
سردار ابوحمزه فرمانده سپاه ثار الله استان نیز در این جلسه ضمن تبریک هفته دفاع مقدس و با اظهار خرسندی از تلاشها و کارهای صورت گرفته در زندانها گفت: ما نیز خود را نهادی می دانیم تا در ارتقاء امنیت وتوسعه و گسترش برنامه های تربیتی فرهنگی و مساعدت به افراد گرفتار در بند با اعطاء خدماتی از جمله بهداشت و درمان ،امکانات ورزشی و فرهنگی ، مساعدت دربرنامه های زندانها ، تقویت پایگاه بسیج زندانها و … با انعقاد تفاهم نامه، همکاری و تعامل داشته باشیم.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*