اخبار کوتاه

دیدار مدیرکل زندان های استان با نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان

امیری مدیرکل زندانها به همراه نیک نام رئیس اداره فرهنگی و تربیتی اداره کل ، موسوی قوام مدیر عامل ستاد دیه استان با حضور در دفتر حجةالاسلام علیدادی سلیمانی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های استان کرمان، در این دیدار امیری مدیرکل طی سخنان به ارائه گزارش کوتاهی از مراسمات عزاداری در ماه محرم و صفرپرداخت و گفت:با کمک خیرین و هیئت های مذهبی استان مراسمات خوب و با شکوهی را در این دو ماه برای مددجویان سراسر استان برگزارکرده ایم .

وی در ادامه گفت: زندان ها همیشه در معرض بسیاری از آسیب ها و مشکلات هستند و نیاز است با برنامه های مذهبی و دینی در زمینه پیشگیری از آسیب ها و وقوع جرائم کام برداریم.

ˈمدیر کل زندانها افزود: بی توجهی به آموزه های دینی در قالب موج تهاجم فرهنگی، به اشکال مختلف جوانان ایران اسلامی را نشانه گرفته است.

وی، مهمترین راه پیشگیری، کاهش معضلات و مقابله با آسیبهای اجتماعی را توجه بیشتر به حوزه فرهنگ، اخلاقیات، معنویات از منظر دین دانست.

مدیر کل زندانها در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به برنامه هاي اخر ايام صفرگفت: به همت خیرین و انجمن حمایت زندانیان سه شب مراسم عزاداری ویژه مددجویان رای باز در سالن ورزشی تربیت برگزارمی شود.

در این دیدار نیز حجت الاسلام والمسلمین علیدادی سلیمانی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان به تاثیر برنامه های مذهبی و دینی اشاره کرد و خواستار برگزاری این مراسمات در زندانها شد.

نماینده ولی فقیه در استان در ادامه افزود : با تقویت باورهای مذهبی و بهره گیری از آداب و برنامه های خاص ماههای محرم وصفر ، می تواند درتعمیم و گسترش اعتقادات مذهبی و کاهش تخلف و جرم موثر باشد.

وی: تقویت باورهای دینی در زندان را از مهمترین عوامل کاهش آسیب های اجتماعی دانست.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*