اخبار کوتاه

دیدار مدیرعامل ستاد دیه کشور با استاندار کرمان

مهندس جولایی مدیر عامل ستاد دیه کشور  به اتفاق امیری مدیرکل زندانهای استان کرمان و موسوی مدیر نمایندگی ستاد دیه استان با استاندار کرمان دیدار کرد  

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان کرمان ، علیرضا رزم حسینی استاندار کرمان در دیدار مدیرعامل ستاد دیه کشور با ابراز خرسندی از اقدامات صورت گرفته در این ستاد، افزود: متاسفانه کمتر به موضوع عقلانیت دوران دفاع مقدس و همچنین تفکرات جوانان آن زمان و دلایل حضور داوطلبانه آنها در جبهه های حق علیه باطل فکر و توجه شده است.
در این دیدار سید اسدالله جولایی مدیرعامل ستاد دیه کشور با بیان اینکه اگر کسی گرسنگی نکشیده باشد، رنج گرسنگان را نخواهد فهمید اظهار کرد: در اوایل دهه شصت مبلغ دیه در کشور حدود ۲۰۰ هزار تومان بود که هم اکنون این میزان دیه در ماه های حرام به ۲۸۰ میلیون تومان رسیده است.
وی با اشاره به افزایش ۳۰ درصدی زندانیان کشور نسبت به ابتدای دوران انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: متاسفانه یکی از دلایل این افزایش زندانی ها در کشور، وجود قوانین ناقص در بیمه شخص ثالت بود که در این راستا ستاد دیه ۱۸ سال بر روی این موضوع کار کرد تا در نهایت در اردیبهشت ماه سال ۹۵ این قانون توسط مجلس شورای اسلامی اصلاح شد.
جولایی با بیان اینکه با اصلاح قانون بیمه شخص ثالث دیگر زندانی شدن به دلیل مشکلات بیمه ای ناشی از پرداخت را نخواهیم داشت، تصریح کرد: خوشبختانه یک زندان زدایی خوبی در قانون جدید بیمه شخص ثالث صورت گرفت و دیگر زندانی دیه نخواهیم داشت.
مدیرعامل ستاد دیه کشور به اقدامات صورت گرفته توسط این ستاد اشاره و اظهار کرد: با کمک همه مسئولین و عزیزان و در راس آنها حضور همیشه در صحنه مقام معظم رهبری، تاکنون توانسته ایم از ابتدای راه اندازی این ستاد، ۱۱۰ هزار و ۶۴۴ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد را در کشور آزاد کنیم.
جولایی با اشاره به اینکه در ۹ ماهه گذشته سال جاری بیش از ۷۰۰۰ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد با اعتباری بالغ بر ۶۴ میلیارد تومان در سطح کشور از زندان آزاد شدند، تصریح کرد: هم اکنون ۱۲ هزار نفر دیگر متقاضی آزادی هستند که برای تحقق این مهم به ۹۰۰ میلیارد تومان منابع مالی نیازمند هستیم.
وی با بیان اینکه مردم می توانند کمک های نقدی خود را از طریق شماره #۲۰*۷*۷۳۳* به ستاد دیه کشور واریز کنند، اظهار کرد: ستاد دیه یک ستاد مردمی است و حرکت های بسیار خوبی نیز در این حوزه با کمک های مردمی در جشن های گلریزان و … انجام شده است ضمن آنکه از سوی دیگر نیز ما نیاز داریم قوانین چک برگشتی و بیمه های حوادث ناشی از کار را مورد اصلاح جدی قرار دهیم تا شاهد کاهش زندانی های جرایم غیرعمد در کشور باشیم.

در ابتدای این دیدار امیری مدیر کل زندانهای استان گزارشی از وضعیت زندانهای استان ارائه داد .

وی از حمایتهای استاندار کرمان در خصوص  اقدامات پیشگیرانه  وکاهش جرائم  واز طرفی توانمند سازی زندانیان وخانواده آنها تشکر کرد .

امیری با اشاره به طرح اقتصاد مقاومتی استاندار در جنوب استان گفت : این طرح از بیکاری جوانان وفقر جلوگیری نموده وتا حد زیادی از ارتکاب بزه وجرم پیشگیری نموده است.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*