اخبار کوتاه

دومین گردهمایی مسئولین مددکاری زندانهای استان کرمان با حضور مدیرکل زندانها

دومین گردهمایی مسئولین مددکاری زندانهای استان کرمان با حضور مدیرکل زندانهای استان کرمان ، رییس مرکز امور خدامت اجتماعی و مراقبت بعد از خروج و مددکاران زندانهای استان در اتاق ویدئوکنفرانس اداره کل زندانها برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان کرمان : در ابتدای این جلسه رییس مرکز امور خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج اداه کل زندانها ،ضمن ارائه گزارشی از وضعیت واحد مددکاری استان به عملکرد مددکاران اشاره کرد و گفت : با نصب شناسنامه شغلی در محل خدمت و راه اندازی سیستم جامع مددکاری توانسته ایم نسبت به شفاف سازی اقدامات صورت گرفته گام های موثری برداریم .
حجه الاسلام مقبلی تهیه بانک اطلاعات خیرین را از دیگر اقدامات مرکز مراقبت بعد از خروج عنوان کرد و گفت : با سامانه خیرین می توان اقدامات موثری را در یاری رساندن به مددجویان و خانواده های آنان ارائه نمود .
وی به شناسایی خانواده زندانیان نیازمند اشاره کرد و افزود : در پایان سال ۹۷ در جهت کمک به خانواده زندانیان نیازمند ، مددکاران ما خانواده های نیازمند را شناسایی نمودند که سبد های کالا بین این افراد توزیع می گردد.
وی در بخش دیگری به مشکلات پیش روی مددکاران اشاره کرد و گفت : در زندانهای استان مددکاران در کنار کار خود در بخش های دیگری نیز به ایفای نقش می پردازند که باعث گردیده کار آنان مضاعف گردد و به سختی کار آنان افزوده شود .
رمضان امیری مدیر کل زندانهای استان کرمان نیز ضمن تبریک فرا رسیدن ماه رجب و میلاد با سعادت امیر المومنین علی (ع) مددکاران را پل ارتباطی میان زندانیان و مسئولین دانست و گفت : حمایت از خانواده زندانیان یک اقدام خداپسندانه است که می بایست به آن توجه ویژه ای شود .
وی فرهنگ سازی در راستای این موضوع که زندان رفتن افراد دیگر جنبه های تنبیهی صرف ندارد و باید نگرش مردم و جامعه را در این خصوص تغییر داد گفت : در حال حاضر افرادی که به زندان سپرده می شوند در جهت آموزش مهارتهای زندگی تمام سعی همکاران اداره و مددکاران نیز در همین راستا می باشد و نگرش سازمان نیز اصلاحی و تربیتی شده است .
مدیر کل زندانهای استان کرمان از مددکاران خواست که با ایجاد خلاقیت نو آوری در زندا نها باعث ایجاد شور و نشاط در میان زندانیان شوند و دید خود را وسعت بخشند و در راستای هم پوشانی قدم بردارند .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*