اخبار کوتاه

دومین جلسه گلریزان آزادی زندانیان جرائم غیرعمد زندان جیرفت برگزار شد

دومین جلسه برگزاری جشن های گلریزان آزادی زندانیان جرائم غیرعمد شهرستان جیرفت در سال۹۹ با حضور، شکوهی نسب رئیس دادگستری شهرستان،سلامی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ،صباحی قاضی ناظر بر زندان شهرستان،محمدرضا شریفی رئیس اداره زندان شهرستان،حجت الاسلام شهداد نژاد مسئول دارالقرآن زندان،محمدی مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان شهرستان ،حجت الاسلام سنجری نماینده و مسئول دفتر امام جمعه ، سالاری مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان و جمعی از کشاورزان جنوب استان در دفتر دادستان جیرفت برگزار شد.


رئیس اداره زندان جیرفت ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات مدعوین و تشکر از خیرین و مسئولان حاضر در جلسه گفت:سال گذشته با کمک خیرین تعداد ۲۳ نفر از زندان آزاد شدند و امسال هم تعداد ۱۷ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد منتظر کمک های مالی ( حدود ده میلیاردو ۵۰۰ میلیون ریال ) خیرین می باشند تا از زندان آزاد شوند و به آغوش گرم خانواده برگردند.


شریفی در ادامه افزود: از این ۱۷ نفر ۱۳ نفر بدهی مالی دارند و ۴ نفر بحث مهریه و نفقه است و انتظار می رود با کمک خیرین مانند سال گذشته که کمک خوبی در این قضیه شد بتوانیم افرادی که نیازمند هستند و منتظر خبری هستند تا قبل از پایان ماه مبارک رمضان مبلغی که مورد نیاز هست جمع آوری شودازطریق ستاد دیه این افراد از زندان آزادشوند.


رئیس دادگستری شهرستان جیرفت گفت: یکی از اعمال نیک این ماه که به نام شما رقم خواهد خورد کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد است.خداوند متعال می فرماید: هر کس کمکی به مومن و فرد نیازمند کند چند برابر در زندگیش برخواهد گشت وبه رسم هر ساله جشن گلریزان آزادی زندانیان جرائم غیرعمد که در ماه مبارک رمضان ماه رحمت و بخشش و کمک به نیازمندان در سراسر کشور بصورت متمرکز برگزار می گردید اما امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا این مهم انجام نشد ،لذا امسال بصورت موردی با دعوت از اصناف برگزار می گردد.


شکوهی نسب در ادامه اظهار داشت: یکی از بحث های جدی ما بحث انسجام و حفظ خانواده می باشد و شما با کمک خود از فروپاشی خانواده هایی که شاید در همسایگی من و شما زندگی می کنند جلوگیری می کنید انشاء لله کمک های قابل قبولی داشته باشید تا تعداد بیشتری از زندانیان از زندان آزاد شوند و به آغوش گرم خانواده برگردند .قطعا این کار خیرخواهانه باقیات و صالحاتی در زندگی شما می باشد و آن چیزی که برای من و شما می ماند همین حسنات است.


وی بیان داشت: هر شهرستانی که بالاترین میزان جمع آوری کمک ها و وجوهات را داشته باشد به همان نسبت ، میزان کمک ستاد دیه افزایش می یابد و انشاء الله تلاش شود کمک شایانی جمع آوری گردد. تا بتوانیم به همان نسبت کمک شایانی از ستاد دیه اختصاص داده شود و زندانیان نیازمند بیشتری از زندان آزاد گردند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت گفت: زندانی شدن فرد تبعات اجتماعی برای خانواده اش دارد اولا:نگاه جامعه نسبت به فرد عوض می شود و مردم می گویند سابقه زندان دارد نمی گویند به علت مهریه و نفقه زنش وچک بی محل و شرایط اقتصادی به زندان افتاده و دید مردم نسبت به فرد و خانواده اش تغییر می کند و با این کمک هم یک فرد زندانی از زندان آزاد می شود و هم خانواده اش از گیرو دار این تبعات اجتماعی رهایی پیدا می کنند.


سلامی در ادامه خاطر نشان کرد: شما هرچه بیشتر کمک کنید تعداد بیشتری از زندانیان با دستان سخاوتمند شما از زندان آزاد می شوند.هر سال جلسه و جشن گلریزان بصورت متمرکز برگزار می شد اما امسال به دلیل ویروس کرونا نتوانستیم جشن را متمرکز برگزار کنیم لذا به صورت دوره ای و جداگانه با صنف های مختلف جداگانه جلسه برگزار می گردد.


هم چنین مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات حاضرین در جلسه و تقدیر و تشکر از بانیان این کارخیرخواهانه گفت: مجموعه ای که در خدمتشان هستیم متشکل ازکشاورزان جنوب استان می باشد که کشور مدیون تلاش آنها ست . واین کشاورزان بازار محصولات کشاورزی را پشتیبانی و حمایت می کنند اما با مشکلات عدیده ای از جمله افزایش هزینه کاشت و داشت و نوسانات قیمت محصولات کشاورزی دسته و پنجه نرم می کنند و با توجه به اینکه در سال گذشته با پدیده سیل و در سال جدید با بیماری کرونا درگیر بوده ایم آنها با سخاوتمندی و دریا دلی خویش علیرغم مشکلات یاد شده کمک و همت ویژه ای داشته اند و در خصوص کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد هم کمک شایانی خواهند داشت.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*