اخبار کوتاه

دوره آموزشی پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر و روانگردانها در زندان شهربابک برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره زندان شهربابک؛ دوره آموزشی پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر و روانگردانها ویژه همسران مددجویان زندان شهربابک با حضور مسئولین اجرایی ، قضایی و انتظامی شهرستان در سالن اجتماعات زندان افتتاح و برگزار گردید.

حجت الاسلام انصاری امام جمعه شهربابک در مراسم افتتاحیه این دوره آموزشی گفت: بدن انسان متشکل است از تن و روان که عقل وظیفه تعادل بین این دوقسمت را بر عهده دارد و در جهت رسیدن به کمال باید از آن استفاده کرد.

وی افزود: اسلام هر چیزی که سلامت انسان را به خطر بیاندازد حرام کرده است لذا باید همه تلاش کرده و یکدیگر را به حفظ سلامتی تشویق نمایند.

امام جمعه شهربابک تصریح کرد: شرط اول پاکی تقوا بوده و با استفاده از تقوا می توان در جهت رسیدن به زندگی خوب بدون داشتن مشکلات اجتماعی تلاش کرد.

سلیمانی سرپرست اداره زندان شهربابک در ادامه این مراسم گفت: افزایش سطح دسترسی به مواد مخدر در کشور به واسطه هم مرزی با کشور افغانستان  موجب افزایش این آسیب اجتماعی شده است.

وی افزود: این دوره آموزشی ویژه همسران مددجویان و با تدریس خانم پیرجلی برگزار و یک دوره دیگر با موضوع مهارت های اخلاقی و زندگی خانواده ویژه همسران و فرزندان مددجویان به زودی برگزار می شود.

در این دوره آموزشی هلال احمر شهرستان شهربابک با برپایی چادر در جنب سالن برگزاری با حضور پزشک مطرح شهرستان به ارائه خدمات پزشکی و درمانی به همسران مددجویان پرداخت و  چند تن از وکلای شهرستان با حضور خود به خانواده مددجویان مشاوره حقوقی دادند.

با حضور یکی از مداحان مطرح شهرستان این برنامه آموزشی حال و هوای معنوی به خود گرفت و حضار با ذکر مصیبت در سوگ رحلت پیامبر اکرم(ص) و شهادت امام رضا(ع) گریستند.

گفتنی است در پایان بن خرید کالا تهیه شده توسط انجمن حمایت زندانیان شهرستان و بسته فرهنگی به خانواده مددجویان شرکت کننده در این دوره اهدا و ضمن اعطای ملاقات حضوری در فضای صمیمی با صرف نهار از آنها پذیرایی شد.

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*