اخبار کوتاه

دوره آموزشی خانواده،معنویت،سلامت ؛ همراه با ضیافت افطار

ضیافت افطاری اداره کل زندان‌های استان کرمان با حضور همکاران شاغل در اداره کل زندان‌ها، زندان مرکزی، بازداشتگاه موقت و کانون اصلاح و تربیت به همراه خانواده‌های آنان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی زندان مرکزی کرمان، در این مراسم افطاری که شنبه ویکشنبه (۲۷ ،۲۶ ماه مبارک رمضان) در تالار پالیز با حضور تمامی کارکنان و خانواده آنان برگزارشد.

مدیر کل زندان‌های استان در این مراسم ضمن خیرمقدم به مدعوین اظهار کرد: خدا را شاکریم که در ماه پر خیر و برکت رمضان که ماه میهمانی خداوند است میزبان همکاران و خانواده‌های آن‌ها هستیم.

وی در ادامه از تلاش و نواندیشی  روشان مدیر زندان تقدیر کرد وافزود: آموزش در سایه تفریحات مفرح فرهنگی، ورزشی و هنری بهتر پاسخ داده و مورد استقبال قرار می گیرد.

وی افزود: برگزاری این مراسم در وحدت و هبستگی همکاران موثر خواهد بود.
وی در ادامه افزود : ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای خودسازی و بهره بردن از دستورات قرآن است وخداوند متعال در این ماه به همه بندگان خود توجه دارد و درهای رحمت او به روی همه گشوده است.

در ادامه این مراسم درویشی، روانشناس و استاد دانشگاه ضمن تقدیر و تشکر از مسئولین برگزار کننده بیان داشت:تمام آسیب های اجتماعی و مشکلات روحی فرد ریشه در رفتارهای کودکی دارد.

وی تصریح کرد: رابطه عاطفی و درآغوش گرفتن کودک در دوسال اول زندگی نقش مهمی در بهداشت روان و افزایش هیپوکامپ کودک دارد.

درویشی به خانواده ها تاکید کرد: پایه های معنوی زندگی فرزندان خود را محکم‌کنند.

وی در بخش های دیگر سخنان خود به نکاتی از قبیل: تغذیه مناسب،مدیریت استرس،سلامت فردی و چگونگی ارتباط با خداوند پرداخت.

وی هدف ازبرگزاری این دوره آموزشی را شناخت افراد از استعداد های درونی خود دانست و گفت:اصلاح رفتار و بهداشت روان، اصل و ریشه کار اصلاح و تربیت است.

در این کارگاه آموزشی استاد درویشی راهکارهای برون رفت از مشکلات، معضلات و آسیب های خانوادگی را پناه بردن به معنویات و استعانت از خداوند بیان کرد و سلامت خانواده را در گرو پایبندی به اخلاقیات دانست.

وی خانواده ها را مهمترین کانون رشد و تربیت دانست وگفت: آموزش در سایه تفریحات سالم معنا پیدا می کند.

در حاشیه این مراسم همدلی،غلامرضا روشان مدیر زندان مرکزی نیز ضمن تشکر و قدردانی از مدیرکل فهیم و ارزشی اداره کل زندانهای استان کرمان گفت: با رهنمودهای مدیرکل و ارشادات مدبرانه و پدرانه این مهم میسر شد تا هم ثواب صرف افطار و هم آشنایی خانواده های کارکنان با هم و اموزش معنوی ایشان با دعوت از اساتید مطرح کشوری ، در سایه همدلی به منصه ظهور برسد.

وی از مشارکت صددرصدی همه عزیزان همکار قدردانی کرد و از اظهار لطف آنان که این اقدام را ستودنی دانست تشکر کرد.

لازم به ذکر است این اقدام به عنوان نوآوری در آموزش به خانواده های جامعه زندانبانان ، به همت مدیرکل زندانها و مدیر زندان شکل گرفت که با استقبال خوب و گسترده همه پرسنل و خانواده های آنها روبرو شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*