اخبار کوتاه

دفاع مقدس امتداد عاشوراست

به مناسبت  هفته دفاع مقدس یاد و خاطره شهدای ۸سال دفاع مقدس  در زندان مرکزی گرامی داشته شد.

به گزارش روابط عمومی زندان مرکزی کرمان: به منظور پاسداشت یاد و خاطره حماسه سازان ۸ سال دفاع مقدس ،گرامیداشت هفته دفاع مقدس و به مناسبت ایام محرم الحرام  و روز پنجم این ماه حزن واندوه مراسم عزاداری با حضور، کامیابی مسئول هیئت های مذهبی استان،حسین مولا، مهندس امانی معاون اداری و مالی ، عبدلی نژاد  معاون سلامت ، اصلاح و تربیت ، علیرضا عبدلی نژاد رئیس اداره حفاظت و اطلاعات ، شیخ شعایی رئیس اداره مالی و پیشتیبانی، سرهنگ اسدی کرم فرمانده یگان حفاظت اداره کل زندانهای استان،سرهنگ محمد جواد آرامون ریئس کلانتری شماره  ۱۳ شهر کرمان ، ،سلیمانی مدیر زندان مرکزی،عامری معاون زندان،حجه السلام انجم شعاع رئیس اداره فرهنگی،اعضای هیئت عزاداری  گلنثاران و جمعی کثیری از مددجویان در سالن ورزشی تربیت زندان مرکزی برگزارشد .

در ابتدای این مراسم سردار حسنی سعدی مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان ضمن تسلیت ایام محرم الحرام گفت: جنگ ذخیره معنوی است که سالیان سال می تواند پشتوانه محکمی برا ی نظام جمهوری اسلامی باشد.

وی در ادامه گذری با اشاره به خاطرات جنگ و با بیان ویژگی های هشت سال دفاع مقدس خطاب به مددجویان گفت: از فرصت ها و امکانات موجود در زندان استفاده کنید و با تقویت ایمان و افزایش دانایی  و علم خود بازگشتی سعادت مندانه به جامعه داشته باشید.

وی  در بخش دیگری از سخنرانی خود ضمن تعریف دفاع مقدس بیان داشت:دفاع مقدس ما الهام گرفته از قیام عاشورا می باشد که فرهنگ ایثارگری  و گذشت را ترویج جامعه ترویج می دهد .

سلیمانی مدیر زندان مرکزی هم  در حاشیه این مراسم گفت: یکی از وظایف ما در حوزه زندانبانی گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و تجلیل از خانواده شهداست.

وی  افزود: هر چه تلاش کنیم  و در مسیر آرمانهای شهداء حرکت کنیم باز هم دینی که شهدا بر دوش ما گذاشته اند ادا شدنی نیست.

در پایان این مراسم  مداحان هیئت جان نثاران و نظری  مداح اهل بیت (ع)  به مدیحه سرایی پرداختند.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*