اخبار کوتاه

دست پرخیر خیرین کرمانی برای آزادی زندانیان غیر عمد درماه مهربانی

دومین شب از گلریزان کرمان با حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان ، فرماندار ، مدیر کل زندانها، مدیر نمایندگی ستاد دیه ، بخشداران ، ائمه جمعه و خیرین بخش های شهرستان کرمان در محل صدا و سیمای مرکز استان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان کرمان :حجه الاسلام و المسلمین علیدادی سلیمانی امام جمعه کرمان در این مراسم گفت : ارج نهادن به سنت حسنه گلریزان استفاده از مال وثروت در راه خیر از نشانه های ایمان و برکت در زندگی انسانها است.

امام جمعه کرمان افزود: حضور و کمک در جشن گلریزان اثر و نقش مهمی در فراهم کردن یک جامعه سالم و ثبات اجتماعی دارد.

وی با بیان اینکه زندانیان جرائم غیرعمد بدهکار هستند نه بزهکار تصریح کرد:این افراد باید به دست پر مهر خیرین و نیکوکاران آزاد شوند.

امام جمعه کرمان گفت: هرشخصی در مقابل خود، خدا و دیگران مسئول است هرکسی بداند که در اطراف خود افرادی هستند که در زندگی دچار مشکل و سختی هستند باید به همنوع خود کمک کنند
حجت الاسلام و المسلمین علیدادی سلیمانی در پایان افزود:در ماه مبارک رمضان همه ظرفیت ها آماده و محیا است تا انسان وظیفه خود را به نحو احسنت انجام دهد.

علی بابایی، فرماندار کرمان نیز دراین مراسم با اشاره به تاثیر گذاری ستاد دیه و نقش مهم خیرین در آزادی زندانیان جرائم غیر عمد گفت:در سال گذشته بخشی از خیرین شهرستان کرمان که به دعوت فرمانداری در مراسم گلریزان شرکت کرده بودند به تعهدات خود عمل نموده و شاهد آزادی تعدادی از زندانیان جرائم غیر عمد بودیم.

وی از مشارکت همه خیرین،دستگاه قضایی ،مسئولین و صداو سیما در اجرای این امر مهم تشکر و قدردانی کرد.

همچنین سید حجت الله موسوی قوام، مدیر عامل ستاد دیه استان گفت: شب گذشته مبلغ ۱۵۰میلیون تومان خیرین کمک کردند که این رقم درحال افزایش است.

وی افزود: ازمجموع زندانیان و ۲۶۹مددجوی واجد شرایط ۹۵مددجو مربوط شهرستان کرمان است که برای آزادی آنها ۳میلیارد تومان نیاز است تا آنها آزاد و به کانون گرم خانواده برگردند.

جشن گلریزان به مدت ۵شب در برنامه ماه ماه از سیمای مرکز کرمان پخش می شود و مردم نوع دوست و مهربان کرمان در صورت تمایل می توانند کمک های نقدی خود را به شماره حساب ۰۲۰۰۶۰۰۲۶۲۰۰۲ سیبا بانک ملی واریز کنند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*