اخبار کوتاه

در چهارمین شب عزاداری در اداره کل زندان های استان: بر قابل حل بودن آسیب های اجتماعی در جامعه تاکید شد

مدیر کل بهزیستی استان کرمان در چهارمین شب از سوگواری و عزاداری محبان اهل بیت(ع) اداره کل زندان های استان گفت: مسایل و مشکلات اجتماعی ایران غیر قابل حل نیست و راه حل دارند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های استان کرمان،صادق زاده، مدیر کل بهزیستی استان کرمان در این مراسم گفت: آسیب های اجتماعی و رشد آنها از یک مدل خاص تبعیت نمی کند، یعنی نمی توان یک عامل را باعث بوجود آمدن یک آسیب اجتماعی بر شمرد.

وی افزود: معمولاً چندین عامل باعث بوجود آمدن چندین آسیب میشوند و از رابطه علت و معلول پیچیده ای تبعیت می کنند.

وی تصریح کرد: به طور کلی عوامل رشد آسیبها در این اواخر را به دو دسته اقتصادی و اجتماعی تقسیم می کنم چون این دو عامل مانند دو لبه قیچی هستند که گلوی افراد جامعه را از دو طرف فشار می دهند.

صادق زاده اظهار داشت :هر چند اکثر مشکلات اجتماعی انواعی تکراری در طول نسلهای مختلف هستند، اما چنانکه مشاهده می شود برخی از این انواع در برخی نسلها اهمیت بیشتری پیدا کرده است و حتی برخی انواع این آسیبها در نسلهای بعدی زاده شده اند.

وی گفت : از سوی دیگر از آنجایی که یکسری علل غالب در هر جامعه وجود دارند که نسبت به سایر علل اهمیت بیشتری در بروز آسیبها دارند، هرچند از انواع متمایز آسیبها سخن می رود، اما عمدتا همپوشی هایی بین آنها دیده می شود.

مدیر کل بهزیستی استان کرمان در ادامه افزود: در حال حاضر اعتیاد، طلاق، خشونت های خانگی، فرار از منزل، اقدام به خودکشی، زنان خیابانی و‌.‌‌‌‌… بیشترین آسیب های اجتماعی کشور را تشکیل می دهند.

وی بیان داشت:ماهیت آسیب های اجتماعی فرابخشی است بنابراین در زمینه کاهش و مقابله با آسیب های اجتماعی هیچ سازمانی به تنهایی نمی تواند اقدامات موفقیت آمیزی انجام دهد.

وی گفت : همچنین رشد آسیب های اجتماعی از یک مدل خاص تبعیت نمی کند بلکه زنجیره وار به هم متصل هستند و نگاه تک بعدی نتیجه ای نخواهد داشت.

صادق زاده تاکید کرد:  اقدامات پیشگیرانه نیز باید زنجیره وار و مرتبط با هم باشند.

در این‌ مراسم‌‌ مدیر کل زندان های استان، مدیر کل بهزیستی استان ، جمعی از مسئولان، کارکنان، مددجویان و خانواده های آنها حضور داشتند و همچون شبهای گذشته با سخنرانی ومدیحه سرایی ذاکرین اهل بیت(ع) همراه بود

 

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*